Szkoła podstawowa Gimnazjum Kontakt

Popieramy akcje

Szukaj w Google

www

Projekt "By czas nie zaćmił i niepamięć..."

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez uczniów Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi. Uczniowie postanowili odtworzyć życie codzienne swoich przodków. W tym celu została ogłoszona szkolna akcja poszukiwania przedmiotów codziennego użytku i rodzinnych pamiątek w swoich domostwach, rodzinie, sąsiedztwie oraz informacji o ich przeznaczeniu. Uczniowie zdobyli wiele eksponatów, które zostały zgromadzone w szkolnej Izbie Tradycji.

Komisja Kwalifikacyjna w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Uczniowskie   Przedsięwzięcie – „IDEA 2009" , spośród 583 zgłoszonych i udokumentowanych przedsięwzięć z całej Polski wyłoniła do półfinału 67. Wśród tych 67 przedsięwzięć znalazło się nasze, jako jedyne z województwa lubelskiego.

Opiekunem przedsięwzięcia był p. Jacek Tarczyński.

strona projektu

wyniki