Szkoła podstawowa Gimnazjum Kontakt
 
 
Aktualności
Uczniowie
Samorząd Uczniowski
Osiągnięcia
Ogłoszenia
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Galeria
Nasze miasto
Linki

Zapraszamy na "Biegi Kościuszkowskie"

 więcej informacji...

Zobacz strony

MEN
Lubelskie Kuratorium Oświaty
OKE Kraków
WODN Lublin
CKE

www.eduseek.pl
gimnazjum.pl

Popieramy akcje

 

Szukaj w Google

 www

Archiwum aktualności 2007/2008

 r.

 
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę - ogólnopolska inicjatywa obywatelska organizowana od 1992 roku przez Polskie Radio Lublin, kierowana przez Ewę Dados. Jest to zbiórka trwałej żywności, odzieży, środków czystości, słodyczy i zabawek dla potrzebujących rodzin. W akcji tej nie zbiera się żadnych środków finansowych.

Nasza szkoła również jak co roku przyłącza się do tej szlachetnej akcji. W tym roku dary zbierane będą podczas organizowanych imprez oraz indywidualnie w klasach.

Dnia 20 listopada 2007r. samorząd uczniowski zorganizował dla uczniów szkoły podstawowej dyskotekę andrzejkową. W czasie imprezy odbyła się loteria fantowa i zbiórka darów na rzecz akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wróżby. Uczniowie bawili się w miłej i przyjemnej atmosferze.

1 listopada "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”  ks. J. Twardowski

W dniach poprzedzających uroczystość Wszystkich Świętych, uczniowie naszej szkoły udali się na cmentarz parafialny aby uporządkować mogiły zmarłych. Groby, którymi opiekują się nasi uczniowie to: grobowiec dawnego właściciela Krężnicy Okrągłej – Stanisława Kuźnickiego oraz grób powstańca styczniowego – Józefa Szfajgiera.

Po uporządkowaniu grobów uczniowie pomodlili się w intencji zmarłych, zapalili znicze i złożyli kwiaty. galeria...

19 października 2007- Kolejna edycja "ULICZNYCH BIEGÓW KOŚCIUSZKOWSKICH"

Tradycją Zespołu Szkół Nr 2 w Bełżycach jest organizowanie w miesiącu październiku Ulicznego Biegu Kościuszkowskiego. Organizatorem sportowej imprezy był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” i dyrektor szkoły.

W biegach wzięło udział 190 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszej gminy oraz z Wojciechowa, Ciecierzyna, Krzczonowa i Miłocina. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy.  galeria...  więcej...

18.10.2006r. Ślubowanie klas pierwszych

Ślubuję być dobrym Polakiem, Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły …"- tak ślubowali uczniowie klasy I  Szkoły Podstawowej nr 2 w Bełżycach. 

Czwartek 18 października  2007 roku na długo zostanie w pamięci uczniów klasy pierwszej i ich rodziców. Tego właśnie dnia najmłodsi uczniowie naszej społeczności szkolnej złożyli uroczyste ślubowanie . Aktu pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor Cecylia Król. W miłej i przyjaznej atmosferze uczniowie klasy I przedstawili krótką część artystyczną.Nad jej właściwym przebiegiem czuwała wychowawczyni pani Marzena Kruczyńska. Uczniowie otrzymali legitymacje szkolne z rąk pani wicedyrektor Danuty Żółtowskiej, dyplomy okolicznościowe wręczane przez wychowawczynię oraz drobne upominki od rodziców. Po części oficjalnej wszyscy udali się na skromny poczęstunek.   galeria...

16.10.2006r. Dzień Papieski w naszej szkole

Od 2001 roku niedziela bezpośrednio poprzedzająca 16 października jest w polskim Kościele przeżywana jako Dzień Papieski. Pomysłodawcą tego dnia jest powołana w 1999 r. przez Konferencję Episkopatu Polski Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Obchody organizowane są w kilku wymiarach.
 

więcej...

 

14.10.2006r. Dzień Edukacji Narodowej; Dzień Gimnazjalisty

Dnia 15 października w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. Naszą szkołę odwiedzili zaproszeni goście. Uczniowie klas II a gimnazjum, klasy III  szkoły podstawowej pod kierownictwem Pań Anny Ziemińskiej i Joanny Jośko zorganizowali część artystyczną. Oprawę muzyczną całej uroczystość przygotowała Pani Beata Żywicka wraz z chórem szkolny.  Po licznych podziękowaniach oraz przemówieniu Burmistrza Miasta Pana Bogdana Czuryszkiewicza zasłużeni nauczyciele odebrali z rąk Pani Dyrektor nagrody. galeria...

Żyj zdrowo

27 września  2007 r. nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Bełżycach aktywnie włączyli się w realizację zadań wynikających z ogólnopolskiego programu „ 400 miast”. Program ten propaguje zdrowy styl życia, aktywność fizyczną, walkę ze stresem.

W Zespole Szkół nr 2 akcja przebiegała pod hasłem „ Żyj zdrowo”. Pod kierunkiem pedagoga szkolnego, uczennice z klas gimnazjalnych przygotowały zestawy surówek i sałatek, soki, kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, owoce.

Na udekorowanym holu szkoły dziewczęta częstowały uczniów i nauczycieli rozmaitymi zdrowymi produktami. Do przygotowania potraw służyli wyłącznie naturalne produkty oraz krojone owoce i warzywa.

Duża popularność i zainteresowanie akcją zaowocowały ideą wpisania podobnych imprez w kalendarz szkoły.

Akcji towarzyszyły wystawy prac plastycznych uczniów, oraz konkursy na najlepszy przepis na sałatkę.     galeria... 

20.09.07 "Sprzątanie świata"

20 września odbyła się kolejna edycja akcji Sprzątanie Świata 2007 w której również uczestniczyła nasza szkoła.
W akcji "Sprzątanie Świata" nie chodzi tylko o sprzątanie. Nie tam bowiem jest czysto, gdzie się sprząta, ale tam gdzie się nie śmieci. Mówiąc inaczej zamiast wydawać miliony na przeciwdziałania skutkom zniszczeń - lepiej żyć mądrze, w harmonii z naturą. Podniesienie papierka przez uczestnika wrześniowej akcji bywa często jego pierwszym krokiem na drodze do takiego właśnie przyjaznego dla Ziemi stylu bycia. Za pierwszym przyjdą następne kroki, zacznie się świadome decydowanie o tym, co zrobić z odpadami.

więcej...

Informator

„Ludzie gościńca. Wędrowcy, pielgrzymi, tułacze”.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2007 odbędą się w dniach 8-9 i 15-16 września we wszystkich regionach Polski pod hasłem „Ludzie gościńca. Wędrowcy, pielgrzymi, tułacze”.
Patronat honorowy nad obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski. Również w naszej szkole została zorganizowana wystawa przedstawiająca miejsca w naszym regionie związane z podróżowaniem, pielgrzymowaniem, wędrowaniem, zarówno w sensie fizycznym jak i duchowym.    więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008

Wakacje się już skończyły, wracamy do szkoły, aby wypoczęci, pełni zapału i energii, a także bogaci w nowe doświadczenia przystąpić do pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Dziś, dnia 3 września 2007 r., dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Bełżycach oraz ich rodzice i zaproszeni goście uroczyście rozpoczęli rok szkolny 2007/2008.

Nasi pierwszoklasiści...

 

 
 
© Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach