Szkoła podstawowa Gimnazjum Kontakt
 
 
Aktualności
Uczniowie
Samorząd Uczniowski
Oddział przedszkolny
Ogłoszenia
Plan lekcji        
Zajęcia pozalekcyjne
Galeria
Nasze miasto
Linki

Zapraszamy na "Biegi Kościuszkowskie"

więcej informacji...

Zobacz strony

MEN
Lubelskie Kuratorium Oświaty
OKE Kraków
WODN Lublin
CKE

www.eduseek.pl
gimnazjum.pl

Popieramy akcje:

 

Szukaj w Google

 www

Aktualności

 r.

 

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011   

   Dnia 22 czerwca 2011 r. dobiegł końca kolejny rok szkolny.
   Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu szkolnego.
Następnie wicedyrektor pani Danuta Żółtowska serdecznie powitała zgromadzonych na uroczystości rodziców, nauczycieli i uczniów. Przedstawiła wyniki klasyfikacji rocznej. Dużo ciepłych słów skierowała do szóstoklasistów, którzy ukończyli szkołę podstawową. Wspomniała o ich dobrze zdanym sprawdzianie, aktywnym uczestnictwie w życiu klasy i szkoły, ale również o zachowaniu, które nie zawsze było właściwe.
   W części oficjalnej uroczystości uczniowie wyróżniający się otrzymali nagrody i dyplomy, m.in. za działalność w Klubie Młodego Pedagoga, za aktywne uczestnictwo w Samorządzie Uczniowskim, w chórze szkolnym, za osiągnięcia sportowe.
Pani Danuta Żółtowska wręczyła podziękowania rodzicom za ich wkład w pracę na rzecz szkoły.
W części nieoficjalnej klasa VI zaprezentowała montaż słowno – muzyczny pt. ,,Zegar tyka – czas umyka” przygotowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Goleman.
   Uczniowie recytowali wiersze o charakterze refleksyjnym, śpiewali piosenki na melodię znanych utworów muzycznych. Nie zabrakło tekstów humorystycznych.
   Uczniowie przekazali podziękowania dla nauczycieli: za trud i za serce, za dodawanie otuchy, za stawianie wyżej poprzeczki, za naukę dostrzegania innego człowieka, jego potrzeb i jego świata.
Przeprosili za przykrości, kłopoty, niemiłe sytuacje.
   Przedstawienie zakończył utwór ,,Szczęśliwej drogi już czas” w wykonaniu R. Rynkowskiego, na którego tle uczniowie klasy szóstej wręczyli nauczycielom róże.
   Część nieoficjalną uroczystości zakończył występ chóru szkolnego, który zaprezentował piosenki znanych wykonawców.

Małgorzata Goleman

   Zobacz zdjęcia...

 

 

 

Podsumowanie pracy biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2010/2011   

 

   Roczne zestawienie czytelnictwa...

Nauczyciel bibliotekarz
Joanna Bartoszcze-Wójcik

 

 

 

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 2010/2011  

   Uczniowie klasy V Szkoły podstawowej im. Królowej Jadwigi w Bełżycach przystąpili do egzaminu na Kartę Rowerową.
W ramach wychowania komunikacyjnego realizowanego na zajęciach techniki uczniowie poznali wiedzę o zasadach ruchu drogowego, prawach i obowiązkach rowerzysty. Nauczyciel mgr Joanna Bartoszcze-Wójcik realizował zajęcia w oparciu o programu wychowania komunikacyjnego wydawnictwa ,, Operon’’, który przybliża dziecku zasad ruchu drogowego, rowerzysty, przepisy ruchu drogowego, obsługę techniczną roweru i pomoc przedlekarską.
   Najpierw w ramach lekcji techniki uczniowie przystąpili do egzaminu teoretycznego, a następnie praktycznego, który odbył się 13 czerwca 20011 roku. Do egzaminu za zgodą rodziców przystąpiło 23 uczniów klasy V.
   W przygotowaniu Karty Rowerowej pomagał policjant naszego komisariatu: dzielnicowy młodszy aspirant Mariusz Pizoń.
   Przed egzaminem uczniowie wysłuchali wskazówek policjanta na temat obsługi technicznej roweru i zasad poruszania się na placu manewrowym. Komisja egzaminacyjna obserwowała i oceniała umiejętności praktyczne dzieci.
   Wszyscy uczniowie zdali egzamin na Kartę Rowerową. Gratulujemy!!!

Opracowała
Joanna Bartoszcze-Wójcik

galeria...

 

 

 

Projekt edukacyjny „W Bocianowie”  

   Żyjemy w królestwie bocianów. Podziwiamy ich piękno i cieszymy się, gdy w naszej okolicy pojawiają się wiosną, oznajmiając nam nadejście ciepłych dni. Bocian biały zajmuje szczególne miejsce w polskiej kulturze i krajobrazie. Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody Pro Natura oficjalnie uhonorowało tego ptaka i ustanowiło dzień 31 maja Dniem Bociana Białego.
   Mając na uwadze powyższe stwierdzenia klasa III przygotowała i zaprezentowała projekt edukacyjny „W Bocianowie”.
   Prezentacja projektu odbyła się w następujących grupach:
1. Tryb życia bociana białego i bociana czarnego.
2. Gry planszowe.
3. Pokaz bocianowej mody.
4. Bocian w twórczości plastycznej.
5. Sztuka teatralna W Bocianowie
6. Legenda lubelska Dlaczego bocian ma czerwony dziób i nogi.
  Efekty prezentacji zyskały uznanie grona pedagogicznego i uczniów szkoły podstawowej. Przygotowany projekt edukacyjny poprzedzony był długofalowym działaniem grupowym uczniów i udowodnił, że tę metodę pracy można z powodzeniem także wykorzystywać w klasach młodszych.

Joanna Jośko
wychowawca klasy III
 

galeria...

 

 

 

Test trzecioklasisty OBUT 2011   

   17 maja 2011r. klasa III po raz pierwszy przystąpiła do Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów OBUT 2011. W sprawdzianie wzięło udział 18 uczniów.
  Celem badania było określenie poziomu podstawowych umiejętności językowych i matematycznych uczniów pod koniec I etapu kształcenia, a także zebranie informacji na temat ich potencjału językowego i matematycznego.

 Joanna Jośko
wychowawca klasy III

 galeria...

 

 

 

Wspomnienia z wycieczki    

   W dniach 2 - 3 czerwca uczniowie kl. IV – VI uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza, Wieliczki i Krakowa. Wyjazd odbył się o godz. 7.00. W autokarze czekała na nas Pani przewodniczka oraz nasi nauczyciele: Pani Joanna Bartoszcze – Wójcik, Pani Aneta Nawłatyna, Pani Izabela Rosińska oraz mama jednego z uczestników wycieczki - Pani Grażyna Boćkowska.
   Pierwszym punktem naszej wyprawy był Sandomierz. Pobyt w Królewskim Mieście rozpoczęliśmy spacerem po Wąwozie Królowej Jadwigi. Tam podziwialiśmy lessowe zbocza wąwozu, które dochodzą do wysokości nawet 10 metrów. Następnie udaliśmy się na starówkę. Tam niektórzy z nas zaopatrzyli się w pierwsze pamiątki. Zwiedzaliśmy także Katedrę i kościół Św. Jakuba.
   Kolejnym punktem naszej wycieczki była Wieliczka. Tam odwiedziliśmy kopalnię soli. Spacerując podziemnymi korytarzami podziwialiśmy komory, kaplice, podziemne jezioro oraz rekonstrukcję starych urządzeń służących do wydobywania soli. Największe
wrażenie wywarła na nas Kaplica Św. Kingi z żyrandolami z solnych kryształów i solnymi rzeźbami. Każdy z nas miał dołączoną do biletu niespodziankę – 1 kilogram soli, który mógł sobie wylizać! Jak się okazało wśród czwartoklasistów nie zabrakło amatorów tych słonych doznań!!!
Pełni wrażeń udaliśmy się na obiadokolację, która dodała nam nowych sił w dotarciu do hotelu „Lipsk” w Krakowie. Tam właśnie mieliśmy nocleg. Po wieczornej toalecie zaczęły się spotkania integracyjne w pokojach. O godz. 22.00 zarządzono ciszę nocną, by zebrać siły na kolejny dzień naszej wycieczki.
    Piątek rozpoczęliśmy od pysznego śniadania. Widać poprzedni dzień dodał niektórym apetytu, bo śniadanie znikało z talerzy. Zaopatrzeni w suchy prowiant wyruszyliśmy zwiedzać Kraków.
Najpierw udaliśmy się na Wzgórze Wawelskie, gdzie w pięknych strojach krakowskich przywitali nas uliczni grajkowie. Następnie weszliśmy do Katedry Wawelskiej, która jest symbolem wiary i świetności dawnych czasów. Pan przewodnik powiedział nam, że przez ponad 400 lat katedra pełniła funkcję kościoła monarszego. W latach 1320-1734 była miejscem koronacji, królewskich ślubów i pogrzebów. Dowiedzieliśmy się, że spoczywa tu większość polskich królów. W katedrze widzieliśmy także sarkofag i relikwiarz św. królowej Jadwigi – Patronki naszej szkoły. Zwiedzaliśmy także Krypty Królewskie, gdzie spoczywają nasi władcy. Niezwykłym i wzruszającym dla nas przeżyciem okazał się pobyt przy sarkofagu Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki. Następnie udaliśmy się (72 schodki w górę!), aby ujrzeć Dzwon Zygmunta. Każdy uczestnik wycieczki dotknął serca dzwonu, myśląc o życzeniu, które podobno ma się spełnić. Odwiedziliśmy także Smoka Wawelskiego, który ku uciesze najmłodszych, ochoczo ział ogniem.
Kolejnym punktem wyprawy było zwiedzanie miasta. Spacerując po Rynku Głównym wszyscy podziwiali Sukiennice, Ratusz oraz pomnik słynnego wieszcza Adama Mickiewicza, a także mieli okazję usłyszeć na żywo hejnał z wieży Kościoła Mariackiego. Wnętrze Kościoła Mariackiego zachwyciło nas ołtarzem Wita Stwosza. Byliśmy także w pięknym Kościele Franciszkańskim, gdzie widzieliśmy kopię Całunu Turyńskiego. Z zewnątrz podziwialiśmy Pałac Biskupów Krakowskich, a także okno Papieskie.
   Na zakończenie wycieczki udaliśmy się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
Mimo upału, który towarzyszył nam przez dwa dni wycieczki, nikt nie narzekał. Czas powrotu do domu umilaliśmy sobie śpiewając w autokarze wesołe piosenki. Pod szkołę dotarliśmy ok. godz. 22.00, gdzie już czekali na nas nasi stęsknieni rodzice.

    P.S. Dziękujemy Pani Małgorzacie Goleman za zorganizowanie interesującej wycieczki. Żałujemy, że Pani nie było z nami!

Z podziękowaniami:
uczestniczy wycieczki

 galeria...

 

 

 

Dzień Dziecka w kl. VI

     1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka uczestniczyliśmy w pikniku klasowym. Było grillowanie, łowienie ryb, mecz piłki nożnej, przejażdżki rowerem i inne atrakcje. Humor dopisywał wszystkim uczestnikom. Nie zabrakło także niespodzianek, które chłopcy przygotowali dziewczętom! Korzystając z urokliwego miejsca i pięknej pogody miło spędziliśmy czas na łonie natury.
     Dziękujemy Pani Marii Gad za udostępnienie nam swojej posesji, rodzicom oraz Pani Izabeli Rosińskiej za opiekę nad nami.

Uczniowie kl. VI

 galeria...

 

 

 

Wycieczka do Bałtowa

     2 czerwca 2011 r. odbyła się wycieczka do Bałtowa – krainy dinozaurów. Wzięło w niej udział 49 dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Opiekę nad grupą sprawowały panie: Marzena Kruczyńska, Mariola Szczepańska i Joanna Jośko.
   Naszą wędrówkę po Bałtowskim parku rozpoczęliśmy od warsztatów paleontologiczno – plastycznych na Sabathówce. Tajemniczą wyprawę po skarb odbyliśmy w Żydowskim Jarze. Mieliśmy także okazję obejrzeć pokaz – tresurę psa policyjnego. Plac zabaw okazał się idealnym miejscem, by dać upust dziecięcej energii. Duże wrażenie wywarł na nas Jurapark, w którym podziwialiśmy ponad 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. W zwierzyńcu Bałtowskim obejrzeliśmy wiele dzikich i egzotycznych zwierząt. Naszą wycieczkę zakończyliśmy w parku rozrywki. Mieliśmy okazję jeździć kolejkę górską oraz bawić się na dmuchanej zjeżdżalni.
    Mimo zmęczenia nie opuszczał nas dobry humor. Naprawdę żal było wracać do domu.

 galeria...

 

 

 

 Wykaz podręczników na rok szkolny 2011/2012

Szkoła Podstawowa:

  Oddział przedszkolny   

      KLASA I     KLASA II    KLASA III

                                                                      KLASA IV    KLASA V    KLASA VI

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

 

   W dniu 16.05.2011 roku odbył się apel dla uczniów szkoły podstawowej z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Nauczyciel bibliotekarz przygotowała prezentację multimedialna, w której przedstawiła krótką historię książki i informacje, ciekawostki ze świata książki. Uczniowie klasy IV wygłosili Dziesięć Praw Czytelnika.
Został podsumowany konkurs plastyczny ,,Moja ulubiona książka’’
   Najbardziej ulubioną książką uczniów Klas IV-VI jest: ,, W pustyni i w puszczy’’, ,, Harry Potter’’, ,, Opowieści z Narnii’’. Uczniowie otrzymali podziękowania i upominki. Wszystkie prace można jeszcze oglądać na wystawie.

Nauczyciel bibliotekarz
Joanna Bartoszcze –Wójcik

 galeria...

 

 

 

Światowy Dzień Ziemi
 

   Obchody Światowego Dnia Ziemi, które co roku odbywają się 22 kwietnia, w 2011 roku obchodzone są podczas Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Hasłem Dnia Ziemi 2011 roku jest „Las całkiem blisko nas”.
   Pierwszy raz Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. Pierwsze obchody Dnia Ziemi w Polsce odbyły się w roku 1990. Światowy Dzień Ziemi to nazwa akcji, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi, jakich spustoszeń dokonał człowiek, jakie są tego skutki i jak można to zmienić.
   18 kwietnia 2011 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy II przygotowali uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Wierszem i piosenką ukazali jej piękno oraz potrzebę dbałości o środowisko naturalne.

 galeria...

 

 

 

Sprawdzian szóstoklasisty 2011
 

   5 kwietnia 26 uczniów klasy szóstej przystąpiło do pierwszego ważnego w swoim życiu egzaminu.
Sprawdzian jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Sprawdza pięć najważniejszych dla ucznia umiejętności : czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji, wykorzystanie wiedzy w praktyce.
   Na wyniki trzeba poczekać do czerwca.

 galeria...

 

 

 

„Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”
 

   W terminie od 2 listopada do 20 czerwca 2011 roku w naszej szkole w klasie I jest realizowany III etap projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”.
   W tym roku szkolnym w projekcie bierze udział 21 uczniów klasy I.
   Zajęcia prowadzone są przez nauczycielkę klasy I.
   Poniżej przedstawiono fotografie, na których widać pracę uczniów na tychże zajęciach.

 Opracowała mgr Marzena Kruczyńska

galeria...

 

 

 

Czytelnictwo
I semestr roku szkolnego 2010/2011
w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

zobacz...

 

 

 

Przyjęcie klas pierwszych
w poczet czytelników
naszej biblioteki
 

   W lutym 2011 roku odbyło się przyjęcie klas pierwszych w poczet czytelników naszej biblioteki. Celem spotkania klasy pierwszej i wychowawcy pani Marzeny Kruczyńskiej z bibliotekarzem było:

• Uroczyste przyjęcie uczniów klas I-szej do grona czytelników.
• Nabycie umiejętności korzystania z biblioteki i jej zbiorów.
• Zapoznanie z regulaminem wypożyczalni, czytelni oraz ICIM.
• Utrwalenie zasad obchodzenia się z książkami.
• Przygotowanie do samodzielnego dokonywania wyboru książki.
• Budzenie zainteresowania książką oraz wyrobienie prawidłowych nawyków czytelniczych.
• Wdrażanie do właściwego zachowania się w bibliotece, czytelni, ICIM.

  W trakcie swoich pierwszych odwiedzin w bibliotece szkolnej uczniowie zapoznali się z zasadami zachowania w bibliotece, księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych oraz sposobem wypożyczania książek oraz funkcjonowaniem ICIM. Po poznaniu podstawowych zasad korzystania z biblioteki uczniowie otrzymali swoje pierwsze karty biblioteczne. Uczniowie mogli wreszcie wybrać sobie książkę i wypożyczyć do domu.
W roku szkolnym 2010/2011 klasa pierwsza liczy 21 uczniów, wszyscy zostali czytelnikami naszej biblioteki i wszyscy chętnie będą czytać książki.

 nauczyciel-bibliotekarz
Joanna Bartoszcze-Wójcik

galeria...

 

 

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA
 

   12 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Rzędy kolorowych baloników zmieniły codzienny wystrój sali gimnastycznej. Sala zamieniła się w salę balową i rozbrzmiewała muzyką. Najmłodsze dzieci zaprezentowały się w niezwykłych, bajkowych strojach. Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.
   W klasach rodzice zorganizowali przyjęcie. W przerwie dzieci mogły zjeść kanapki, owoce, słodycze, napić się soku.

galeria...

 

 

 

PROGRAM "OWOCE W SZKOLE" w roku szkolnym 2010/2011
 

   W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w programie „Owoce w szkole”, którego organizacją i wdrożeniem zajmuje się Agencja Rynku Rolnego. Jego celem jest ukształtowanie wśród dzieci nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw i owoców oraz propagowanie zdrowego odżywiania.
   Od połowy października uczniowie klas I - III nieodpłatnie otrzymują owoce i warzywa. Owoce i warzywa dostarczane w ramach programu spełniają wymagania jakościowe i zdrowotne, określone w przepisach Unii Europejskiej oraz przepisach krajowych. Są one gotowe do bezpośredniego spożycia.
   W I semestrze dzieci będą otrzymywały - przez okres 10 wybranych tygodni - łącznie 30 porcji owoców i warzyw, tj. 3 razy w tygodniu.

 

 

 

„Człowiek – częścią przyrody”

   Już po raz kolejny w naszej szkole realizowany jest projekt ekologiczny. Głównym celem realizowanych zadań jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności dzieci i młodzieży za środowisko naturalne.
Uczniom wszystkich klas zostały przydzielone różnorodne zadania . odbyły się prelekcje, pogadanki, konkursy. Uczniowie zorganizowali wystawę plastyczną, opracowali ulotki, foldery, gazetki ścienne, prezentację multimedialną.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy plastyczne:

I. „Cuda przyrody” – w konkursie tym uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego. Spośród wykonanych prac na wyróżnienie zasługuje praca Magdaleny Stojak, Adama Szkutnika i Agaty Gogół.

II. „Dobre rady na złe odpady” – to konkurs w którym brali udział uczniowie klasy II szkoły podstawowej. Komisja konkursowa wyróżniła pracę Pawła Kowalczyka, Jakuba Brodziaka, Natalii Lipy.

III. Największym powodzeniem cieszył się konkurs plastyczny „ Ziemi na ratunek”. Wykonane plakaty zawierały zagadnienia dotyczące zanieczyszczenia wody, powietrza, gleby i segregacji odpadów. Prace wykonali uczniowie klas IV – VI.

Lista nagrodzonych uczniów:

I miejsce – Joanna Wójcik klasa VI
II miejsce – Karolina Łyjak klasa VI
III miejsce Natalia Kochańska klasa IV


Wyróżnienia :
Marlena Rokicka kl. VI, Sandra Kułak kl. VI, Rafał Baliński kl. V, Mikołaj Łyjak kl. IV, Jakub Boćkowski kl. IV.

Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

galeria...

 

 

 

Projekt RADOSNA SZKOŁA - „krainą sprawności i zdrowia”

   W ramach rządowego programu „Radosna Szkoła” Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymała środki na zakup pomocy dydaktycznych (tunele, skakanki, piankowe klocki, materace itp.) czyli elementy motoryki małej i dużej.
Nowy sprzęt będzie służył uczniom klas edukacji wczesnoszkolnej do zajęć z koordynacji ruchowej.
Uczniowie klas I-III bardzo chętnie korzystają z tych zabawek i pomocy dydaktycznych; słychać wiele śmiechów, jest radość i dobra, bezpieczna zabawa.
   Dzięki temu programowi nasza szkoła stała się placówką bardziej przyjazną i nowoczesną. A w kontekście obniżenia wieku szkolnego jest znaczącą pomocą w wyrównywaniu szans edukacyjnych uczniów. 

galeria...

 

 

 

Andrzeju, Andrzeju duszków czarodzieju,
wolę swoją okaż, wróżby dobre pokaż”

   Jak co roku w Szkole Podstawowej odbyła się zabawa andrzejkowa. Po zajęciach lekcyjnych dzieci zebrały się na sali gimnastycznej, gdzie przy dźwiękach muzyki wspaniale się bawiły. Było bardzo dużo atrakcji, między innymi wróżki przepowiadały przyszłość, makijaż andrzejkowy, turniej taneczny, loteria fantowa. Zabawa była super! Nikt się nie nudził.
   Organizatorami zabawy był Samorząd Uczniowski i Szkolne koło PCK.
 

galeria...

 

 

 

Dzień Życzliwości 2010

   Pomysł Światowego Dnia Życzliwości narodził się już w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, w Polsce podobno jest wciąż mało popularny. Zadajemy kłam temu twierdzeniu co roku spotykając się podczas finału szkolnego plebiscytu życzliwości.
   Dzień Życzliwości 2010 w naszej szkole odbył się 24 listopada. Podczas uroczystego apelu gościliśmy pana Andrzeja Moroza, psychopedagoga, prezesa Polskiej Fundacji Dobroczynności, który wyróżnił najbardziej życzliwych uczniów naszej szkoły, wybranych podczas plebiscytu życzliwości. A oto laureaci:
Aleksandra Wójtowicz –klasa „0”
Katarzyna Gad – klasa I
Joanna Zając – klasa II
Jowita Buczyńska – klasa III
Patryk Baliński – klasa IV
Wioleta Zawadzka – klasa V
Weronika Kopa – klasa VI
Obok najbardziej życzliwych uczniów wyróżnione zostały także najbardziej życzliwe klasy:
W kategorii nauczanie początkowe - klasa I
W kategorii IV-VI - klasa V
   Apel przygotowały dziewczęta z Klubu Młodego Pedagoga oraz Akademii Wolontariatu, którym należy pogratulować rozlicznych talentów, zaprezentowały się m.in. w recytacji, śpiewie oraz tańcu. Dodatkowo podczas uroczystości obejrzeliśmy prezentację multimedialną autorstwa pani pedagog Jolanty Harasim-Król opartą na „Podręczniku wojownika światła” Paulo Coelho.
Podczas Dnia Życzliwości tradycyjnie już udostępnione zostało społeczności szkolnej Drzewko życzliwości i pozdrowień. Za jego pośrednictwem można było podziękować, pozdrowić lub powiedzieć coś miłego.
   Gratulujemy wyróżnionym w plebiscycie życzliwości uczniom, dziękujemy pani pedagog Jolancie Harasim-Król za przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości i pozostajemy ze wspomnieniem niezapomnianego dnia – dnia pełnego życzliwości.
Klub Młodego Pedagoga

galeria...

 

 

 

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI 

   Dnia 17 listopada 2010 roku odbył się uroczysty apel poświęcony 92. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem pani Małgorzaty Goleman przygotowali montaż słowno-muzyczny „Opowiedz nam, moja ojczyzno…”. Zostały przypomniane najważniejsze wydarzenia i osoby, które doprowadziły do odzyskania wolności po 123 latach niewoli. Uczniowie recytowali patriotyczne wiersze na tle nastrojowej ,refleksyjnej muzyki Fryderyka Chopina.
   Zaprezentowano również kilka pieśni patriotycznych, m.in. utwór instrumentalny ,,Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, ,,Pieśń Sybiraków”, ,,Pierwsza brygada”. Montaż słowno – muzyczny zakończył utwór ,,Ojczyzna” w wykonaniu Marka Grechuty.

galeria...

 

 

 

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2
IM. KRÓLOWEJ JADWIGI

   29 października 2010 r. był jednym z najważniejszych dni w życiu uczniów klasy I z naszej szkoły.
     Wtedy to w obecności całej braci uczniowskiej, dyrekcji szkoły, rodziców i nauczycieli ślubowali rzetelnie wypełniać obowiązki szkolne, godnie reprezentować szkołę , wcielać w życie ideały naszej Patronki św. Jadwigi Królowej, okazywać szacunek rodzicom, nauczycielom , kochać Ojczyznę i starać się być dobrymi uczniami i Polakami.
Takie oto słowa ślubowania z ust pierwszoklasistów przyjęła dyrektor szkoły Pani mgr inż. Cecylia Król.
    Po uroczystej przysiędze odbyło się symboliczne , ale jakże ważne pasowanie na ucznia.
Uwieńczeniem uroczystości był montaż słowno-muzyczny w wykonaniu bohaterów dnia czyli uczniów klasy I , którzy na zakończenie otrzymali okolicznościowe dyplomy i legitymacje szkolne.

Opracowała mgr Marzena Kruczyńska
wychowawczyni klasy I

galeria...

 

 

 

Konkurs różańcowy

   Zorganizowany w naszej szkole konkurs „Na najładniejszy różaniec" cieszył się dużą popularnością wśród uczniów. Pomysłodawczynią konkursu była Pani katechetka Izabela Rosińska. Do komisji konkursowej wpłynęło ponad 80 prac! Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością. Różańce wykonane były między innymi z kasztanów, żołędzi, ziarenek kawy, jarzębiny, fasoli, owoców dzikiej róży, makaronu, szyszek, masy solnej, pomponów, modeliny i najprzeróżniejszych koralików. Przyjęte przez komisję konkursową kryteria oceniania, w których brano pod uwagę pomysłowość, estetykę wykonania oraz pracochłonność, pozwoliły wyłonić spore grono zwycięzców.
Podczas szkolnego apelu ks. Piotr Ochal ogłosił wyniki. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały ocenę „celującą” z religii. Nagrodzono trzy pierwsze miejsca w klasach I –III oraz w klasach IV – VI. Wręczono także wyróżnienia.
Lista nagrodzonych uczniów:
Klasy I- III:
I miejsce - Paweł Kowalczyk, kl. II
II miejsce – Jowita Buczyńska, kl. III
III miejsce – Adrian Dubiel, kl. II
Klasy IV – VI:
I miejsce – Krystian Pietras, kl. V
II miejsce - Kinga Obel, kl. VI
III miejsce – Rafał Kowalczyk, kl. IV
Wyróżnienia:
Emila Rumińska, kl. I
Agnieszka Woźniak, kl. I
Weronika Kopa, kl. VI
Kamila Pietras, kl. VI

Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

galeria...

 

 

 

Dzień nauczyciela

   Dzień Edukacji Narodowej to znakomity czas na to, aby zarówno uczniowie, jak i nauczyciele na moment zwolnili kroku, złapali oddech i ... przyjrzeli się sobie z dystansu. Dlatego obdarzeni komediowym talentem szóstoklasiści wraz z panią Anną Zielińską przygotowali część artystyczną, w której przedstawili naszą szkolną społeczność w krzywym zwierciadle. Własne odbicie mogli w nim znaleźć pedagodzy, którzy nieustannie toną w morzu dokumentów, sprawozdań, protokołów, planów pracy, klasówek czy kartkówek. Swoją podobiznę ze wstydem, ale i rozbawieniem odkryło także wielu uczniów. Klasa VI zaprezentowała bowiem przegląd rozmaitych sylwetek, które na co dzień można obserwować podczas lekcji. Wśród nich znaleźli się m. in.:
– Zaśmiecacz haniebny – po kryjomu zjadający kanapki podczas zajęć.
– Unikat trafiony – unikający wzroku nauczyciela, który próbuje go wywołać do tablicy.
– Wredniak rzadki – ten, który nigdy nie powie nauczycielowi „Dzień dobry”. Na szczęście – jak nazwa wskazuje – to rzadki okaz.
W ramach podziękowań za cierpliwość i zaangażowanie szóstoklasiści każdemu pracownikowi szkoły wręczyli uroczą laurkę. Pani Dyrektor Cecylia Król, skłaniając wszystkich zebranych do przemyśleń, odczytała zamieszczony w podarku wiersz:

Praca nauczyciela nie jest łatwa,
bo często leniwa i krnąbrna bywa dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
Który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

Przepraszamy za psoty, spóźnienia, marudy
niech sam Bóg Pani zapłaci za trudy
Odtąd już stale lepsi będziemy
a teraz wszyscy razem


SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

galeria...

 

 

 

Spotkanie z policjantem

   7 września 2010 roku w klasie II odbyło się spotkanie z podkomisarzem Arturem Żuchnikiem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie z Wydziału Prewencji. Głównym tematem szkolenia była profilaktyka zagrożeń, na które zarażone są dzieci w domu, w drodze do szkoły, w czasie zabawy i wtedy, gdy nie mają zapewnionej opieki osób dorosłych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogadance. Zadawali pytania, dzielili się własnymi przeżyciami, wyciągali wnioski z omawianych tematów. Dowiedzieli się także, gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia. Na zajęciach korzystali z książeczki o tematyce prewencyjnej „Policja… nie tylko dzieciom”. Otrzymali także opaski odblaskowe dzięki którym będą widoczni na drodze.

galeria...

 

 

 

Spotkanie z pielęgniarką

   We wrześniu 2010 roku uczniowie klasy II zostali przeszkoleni przez pielęgniarkę szkolną w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dowiedzieli się, jak należy zachować się, gdy są świadkami wypadku i jakie działania należy podjąć, aby udzielić osobie poszkodowanej pomocy. Wiedzę teoretyczną mogli sprawdzić w praktyce wykorzystując fantomy. Wielkim zapałem ćwiczyli sztuczne oddychanie, masaż serca, sprawdzali parametry życiowe człowieka. Dowiedzieli się, jakie czynności należy podjąć w razie zranienia, krwotoku, zasłabnięcia czy oparzenia. Podczas spotkania utrwalili także znajomość telefonów alarmowych.

galeria...

 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

   „Nic nie może przecież wiecznie trwać”. Wszystko, co piękne i miłe, szybko przemija. Tak też przeminęły wakacje, a przed nami nowy rok szkolny.
1 września 2010 odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2010/2011. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uczniów powitała dyrektor szkoły Pani C. Król, życząc uczniom powodzenia i sukcesów w nauce w nowym roku szkolnym.
  Po części oficjalnej odbyły się powakacyjne spotkania z wychowawcami.

galeria...

 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 -

1 wrzesień 2010r.

SZKOŁA PODSTAWOWA - godz. 11:00

 

 

Archiwum aktualności 2009/10

Archiwum aktualności 2008/09

Archiwum aktualności 2007/08

 
 

© Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach