Szkoła podstawowa Gimnazjum Kontakt
 
 
Aktualności
Organizacja roku szkolnego
Samorząd Uczniowski
Oddział przedszkolny
Sprawdzian w kl. VI
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Dokumenty szkolne
Wymagania edukacyjne
Galeria
Nasze miasto
Linki

 

 

Zobacz strony

MEN
Lubelskie Kuratorium Oświaty
OKE Kraków
WODN Lublin
CKE

www.eduseek.pl
gimnazjum.pl

Popieramy akcje:

 

Szukaj w Google

 www

Aktualności

 r.

 

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

 

 

 

galeria...

 

 

Wykaz podręczników na rok szkolny 2013/2014

Szkoła Podstawowa:

      KLASA I     KLASA II    KLASA III

 KLASA IV    KLASA V    KLASA VI

 

 

 

   Wycieczka do Bałtowa

 
  17 czerwca 2013r. uczniowie klasy I i II byli na wycieczce w Bałtowie – krainie dinozaurów.
Wędrówkę rozpoczęliśmy od prehistorycznego oceanarium, które wywołało zachwyt i przerażenie. Na olbrzymim placu zabaw mogliśmy wyładować nadmiar naszej energii. Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie tresury psa policyjnego. Wizyta w kinie 5D dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Odwiedziliśmy także Sabathówkę, miejsce, w którym dobra czarownica prowadzi warsztaty plastyczne i opowiada o historii tego miejsca. Amerykańskim, żółtym autobusem jeździliśmy po bałtowskim zwierzyńcu i oglądaliśmy różne zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Następnie odwiedziliśmy park rozrywki, wymarzone miejsce do dziecięcych zabaw. Duże wrażenie wywarł na nas Jurapark, w którym podziwialiśmy modele dinozaurów naturalnej wielkości. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o przeszłości Ziemi i Bałtowa. Przed odjazdem z chęcią zjedliśmy gorące kiełbaski, a niektórzy frytki.
Mimo zmęczenia nie opuszczał nas dobry humor.

Zobacz...

 

 

 

   NASZE PLASTYCZNE OSIĄGNIĘCIA.

 
  26 maja trzy uczennice klasy III Katarzyna Gad, Alicja Kopa i Michalina Polak wyjechały do Zespołu szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie na inauguracje konkursu plastycznego , którego motywem przewodnim w tym roku była baśń Andersena „Dzikie Łabędzie”. Zobaczyliśmy piękne wykonanie przedstawienia na motywach w/w baśni w wykonaniu uczniów ZSS w Matczynie.
  Uczennice naszej szkoły uzyskały wyróżnienie na II miejscu.

mgr Marzena Kruczyńska

Zobacz...

 

 

 

   Konkurs plastyczny ,, Wymaluj wiersze Tuwima’’

   Uczniowie Szkół Podstawowych naszej Gminy zostali zaproszeni do konkursu plastycznego ,, Wymaluj wiersze Tuwima’’, którego organizatorem była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Bełżycach w ramach obchodów Rok 2013 poety Juliana Tuwima. Na konkurs zgłoszono 150 prac plastycznych wykonanych w różnych technikach plastycznych.
 W Miejskim Domu Kultury, w dniu 21 maja 2013 roku odbyło się uroczyste zakończenie konkursu-podsumowanie i wręczenie nagród laureatom, wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczestników konkursu, wystawa,, Julian Tuwim dzieciom’’, czytanie fragmentów wierszy poety przez gości,, Cała Polska czyta dzieciom Tuwima’’.
 Laureatem konkursu została uczennica klasy IV z naszej szkoły Agnieszka Woś i zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VI. Wymalowała wiersz Juliana Tuwima ,, Skakanka’’.

Opiekun konkursu – nauczyciel Joanna Bartoszcze-Wójcik

Zobacz...

 

 

 

   OBUT
SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI
I UMIEJĘTNOŚCI

   21 maja uczniowie klasy III przystąpili do ogólnopolskiego badania umiejętności i wiadomości. Zapoznaliśmy się z listem dyrektora IBE do uczniów i z uśmiechem i zapałem przystąpili do pracy. Najpierw uczniowie rozwiązywali zestaw zadań z j. polskiego , a po piętnastominutowej przerwie zestaw zadań z matematyki. Na przełomie maja i czerwca uzyskamy raport na temat naszych umiejętności i wiadomości.

Wychowawczyni klasy III
mgr Marzena Kruczyńska

Zobacz...

 

 

 

   MLEKO W SZKOLE

   To już kolejny rok miła, jak nasi uczniowie szkoły podstawowej korzystają z programy „Mleko w szkole” i „Owoce w szkole”.
  Program ten prowadzony jest przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji w Elizówce.
  Uczniowie klasy III na jednej z lekcji plastyki ukazywali swoje odczucia i przemyślenia na temat zdrowego od żywienia i tego, jak w tym pomagają nam takie programy jak „Mleko w szkole” i „Owoce w szkole”.

Wychowawczyni klasy III
mgr Marzena Kruczyńska

Zobacz...

 

 

 

   Wiwat Maj! Trzeci Maj! 

  9 maja w naszej szkole dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I – VI przypomnieli sobie najważniejsze fakty związane z Konstytucją
  3 Maja dzięki przygotowanej przez klasę II akademię. Uczniowie, wcielając się w różne postacie przedstawili wydarzenia, które doprowadziły do uchwalenia konstytucji, jak również ukazali jej znaczenie.
  Nie zabrakło również pieśni „Witaj, majowa jutrzenko”, którą uczniowie zaśpiewali z powagą i zadumą.
   Występ młodych artystów nagrodzony był brawami publiczności, która w wielkim skupieniu zapoznała się z przygotowaną akademią.

Joanna Jośko

Zobacz...

 

 

 

   Konkurs Recytatorski

  7 maja 2013 r. dwie uczennice naszej szkoły: Dominika Zaborska z klasy I oraz Anna Korębska z klasy V wzięły udział w Środowiskowym 32 Małym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach. Mimo dużej konkurencji obie uczennice osiągnęły sukces. Dominika Zaborska za prezentację wiersza Igora Sikiryckiego ,, Orzeszek” otrzymała wyróżnienie. Anna Korębska przedstawiła fragment książki ,,Ania z Zielonego Wzgórza” i zakwalifikowała się do drugiego-powiatowego etapu konkursu. Laureatkom konkursu recytatorskiego serdecznie gratulujemy.

 

 

 

   Dzień Ziemi

  22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Po raz pierwszy obchodzony był w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku, w Polsce pierwsze obchody odbyły się w 1990r. W ten sposób ludzie chcą wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska. Uczniowie klasy I oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowali uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. W wierszach i piosenkach ukazali piękno Ziemi oraz sposoby życia w zgodzie z naturą. Na koniec przedstawiono prezentację multimedialną -piękne krajobrazy, zwierzęta żyjące na wolności i grabieżczą działalność człowieka. Należy tylko mieć nadzieję, że młode pokolenie wychowywane w zgodzie z ekologią dołoży wszelkich starań, by Ziemia nadal zachwycała różnorodnością i bogactwem świata roślin i zwierząt.

Zobacz...

 

 

 

   POWITANIE W SZKOLE

  18 KWIETNIA UCZNIOWIE KLASY III POWITALI DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA OTWARTYCH ZAJĘCIACH .
   Z DUŻYM ZAANGAŻOWANIE WŁĄCZYLI PRZYSZŁYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY DO DZIAŁANIA W CZASIE LEKCJI.
 PRZEDSZKOLACY Z WIELKIM SUKCESEM WYKONYWALI ZADANIA .
 CZAS MINĄŁ SZYBKO W MIŁEJ I SERDECZNEJ ATMOSFERZE.

Wychowawczyni klasy III
mgr Marzena Kruczyńska

Zobacz...

 

 

 

   „Baw się i bądź bezpieczny”

  Bieżący rok szkolny jest rokiem bezpieczeństwa w szkole, co skłoniło nas do podjęcia działań na rzecz poszerzania świadomości różnorodnych zagrożeń czyhających na dzieci. Oprócz innych działań edukacyjnych i informacyjnych zrealizowałyśmy kampanię edukacyjną na podstawie materiałów Unicef „Baw się i bądź bezpieczny”. W ramach wspomnianej kampanii przeprowadzono zajęcia edukacyjne zakończone tematycznym quizem dla uczniów klasy I oraz oddziału zerowego. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa dzieci w domu, na podwórku oraz na ulicy.

Akademia Wolontariatu

Zobacz...

 

 

 

   Nasze przedszkolaki w VIII Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej „Śpiewajmy z przyrodą” 

  W dniu 17.04.2013 dwie dziewczynki z grupy dzieci sześcioletnich : Aleksandra Raś i Julia Raś wzięły udział w przeglądzie piosenki przedszkolnej „Śpiewajmy z przyrodą” . Organizatorem przeglądu było Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach.
Celem przeglądu była integracja dzieci z różnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, wzbudzanie zainteresowania otaczającą przyrodą poprzez różnorodne formy ekspresji artystycznej, jak również promowanie talentów dziecięcych.
Nasze artystki pięknie zaśpiewały piosenkę „Ptaki kolorowe” (muz. i słowa H. Mieszkuniec.)
Po zakończonym występie dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Życzymy im dalszych sukcesów jako uczennicom klasy I.

Zobacz...

 

 

  

Zajęcia otwarte dla kandydatów na uczniów klasy pierwszej   

  12 kwietnia 2013r.  6-latki zostały zaproszone na zajęcia otwarte w kl. II. Uczniowie wraz z wychowawczynią panią Joanną Jośko przygotowali dla przedszkolaków zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej. Przedszkolaki z wielką radością i zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach ruchowych. To spotkanie było bardzo udane i pouczające dla 6-latków.

Zobacz...

 

 

  

Spotkanie prewencyjne z policją   

  5 kwietnia 2013 roku gościliśmy w naszej szkole Panią nadkomisarz Teresę Wąsikowską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz aspiranta Mariusza Kunę przedstawiciela Policji w Bełżycach.
  Uczniowie klas III i IV wzięli udział w dyskusji na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu i w ruchu ulicznym, natomiast młodzież z klas V i VI wysłuchała pogadanki na temat odpowiedzialności za swoje czyny wobec prawa.
  Zajęcia z policjantami spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży, która żywo uczestniczyła w dyskusji dzieląc się posiadaną już wiedzą. Sukces prewencyjnego spotkania z policją pozwala mieć nadzieję na realny wzrost odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo uczniów szkoły.

Zobacz...

 

 

  

Sprawdzian 2013

   Test szóstoklasisty rozpoczął się punktualnie o godzinie 9. Uczniowie mieli na rozwiązanie sprawdzianu 60 minut. Dla uczniów z dysfunkcjami czas trwania sprawdzianu mógł być przedłużony nie więcej niż 30 min.
   Uczniowie rozwiązywali zadania, które sprawdzą ich wiedzę z zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.

  Sprawdzian szóstoklasisty to jeden z pierwszych tak ważnych sprawdzianów w życiu uczniów szkół podstawowych. Jest on obowiązkowy, ale jego wynik nie ma wpływu na ukończenie szkoły.

 

 

  

Pierwsza pomoc w Bajkolandii

   19 marca uczniowie klas młodszych oraz dzieci z oddziału przedszkolnego i malucholandii oglądali spektakl teatralny pt.: "Pierwsza pomoc w Bajkolandii". Spektakl w wykonaniu artystów Studia Artystycznego Premium z Białegostoku. Uczniowie i dzieci z dużym zainteresowaniem towarzyszyli w przygodach i perypetiach bohaterów bajki. W zabawie poznawali i uczyli się w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Przypomnieli sobie i utrwalili numery telefonów alarmowych , oraz właściwe zachowania się wobec innych. Ten czas spędziliśmy miło, wesoło i pożytecznie.

Zobacz...

 

 

  

Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

   W sobotę, 02.03.2013 r. członkowie szkolnego koła Towarzystwa Przyjaciół Seminarium pojechali wraz z panią katechetką Izabelą Rosińską do Seminarium Duchownego w Lublinie.
Podróż rozpoczęliśmy modlitwą. Po przybyciu na miejsce przywitaliśmy się z klerykami: Michałem i Łukaszem, którzy oprowadzili nas po Seminarium. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc m. in. salę wykładową, kościół seminaryjny. Mieliśmy również okazję obejrzeć zdjęcia kapłanów z czasów seminaryjnych, pracujących obecnie w naszej parafii.
  Po przejściu na salę wykładową, nasi przewodnicy opowiadali o powstaniu Seminarium, życiu kleryków, a także udzielali odpowiedzi na nasze pytania. Następnym punktem wycieczki była Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Budzika.
  Po skończonym nabożeństwie mieliśmy możliwość poznania świadectw niektórych kleryków. W przerwach śpiewaliśmy znane piosenki religijne wraz z zespołem muzycznym. Na koniec wszyscy razem zaintonowaliśmy „Barkę”. Z wielkiej auli, w której odprawiana była Msza św. przeszliśmy na stołówkę, tzw. refektarz, gdzie zjedliśmy pyszny bigos.
  Wszystkim bardzo podobał się udział w IV Spotkaniu Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. Mamy nadzieję odwiedzić Seminarium po raz trzeci! :)

Anna Korębska
uczestniczka wyjazdu

Zobacz...

 

 

 

 

   Stan czytelnictwa w I semestrze 2012/2013 roku  

Zobacz...

 

 

 

   W BIBLIOTECE

   W dniu 5 lutego 2013 roku nasza biblioteka gościła uczniów klasy I wraz wychowawczynią, panią Mariolą Szczepańską. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w tym miejscu.
  Tematem i celem przeprowadzonej lekcji było zapoznanie przyszłych czytelników z zasadami korzystania z czytelni i wypożyczalni, zaznajomienie z wielkością i zawartością naszego księgozbioru, a także udzielenie odpowiedzi na szereg pytań, np.: Skąd się biorą książki w bibliotece? Co trzeba zrobić aby można było książki wypożyczać do domu? Co oznaczają dziwne numerki napisane obok pieczątki w każdej książce? I wiele, wiele innych… Uczniowie nie tylko wypożyczyli książki , ale przede wszystkim dobrze się bawili. Odgadywali zagadki, na przykład:
• 10 LITER MA TO SŁOWO, A NA KOŃCU JEST W NIM TEKA. KSIĄŻKA TAM NA CIEBIE CZEKA, CORAZ INNA, CORAZ NOWA, ZWIE SIĘ…
• KTO NA PÓŁKACH KSIĄŻEK MA BEZ LIKU I DBA O KSIAŻKI ORAZ CZYTELNIKÓW?...
• CHOĆ NIE MA ZAMKA, ANI KLUCZYKA CZĘSTO OWIERASZ JĄ I ZAMYKASZ.
W SWYM WNĘTRZU WIELE TAJEMNIC MIEŚCI, WIERSZYKÓW, BAJEK I NOPOWIEŚCI.
KTO NAS UCZY, KTO NAS CIESZY, CZASEM ZADZIWI NIEMAŁO, ALBO PO PROSTU TAK ROZŚMIESZY, JAKBY SIĘ DOBRY ŻART SŁYSZAŁO?
Z NIEJ W SZKOLE I WDOMU NAUCZYSZ SIĘ WIELE.
SZANUJ JA I KOCHAJ BO JEST TWYM PRZYJACIELEM. …...
  Pierwszoklasiści również wykonali kolorowe prace plastyczne ,, W BIBLIOTECE’’, które można obejrzeć w galerii.
  Mamy nadzieję, że po ostatnim spotkaniu, dzieci jeszcze częściej i chętniej będą przychodziły do biblioteki, by odnaleźć w książkach równie ciekawe historie.

Nauczyciel bibliotekarz
Joanna Bartoszcze-Wójcik

Zobacz...

 

 

 

   Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2012/2013

   W dniu 8 lutego 2013 odbył się apel podsumowujący pracę uczniów w I semestrze. Gromkimi brawami nagrodzono uczniów klas IV - VI, którzy uzyskali średnią ocen minimum 4,75 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie, a także tych, którzy nie opuścili ani jednego dnia zajęć szkolnych, czyli mieli 100% frekwencję.
Najwyższą średnią ocen w nauce uzyskała klasa IV.

  Koniec semestru był również okazją do podsumowania udziału uczniów w organizowanych konkursach. Dyplom otrzymała uczennica klasy V Jowita Buczyńska (na zdjęciu), która jest laureatką I stopnia z wyróżnieniem ogólnopolskiego konkursu matematycznego Oxford. Na wyróżnienie zasługuje również uczeń klasy VI Patryk Baliński który uzyskał 96 pkt/ 100 pkt.
Uczennice klasy V A. Korębska, A. Siczek. J. Buczyńska, Z. Kozieł otrzymały wyróżnienie w konkursie „Poprawna polszczyzna na co dzień” i „Ortografia na co dzień”. Obydwa konkursy mają zasięg ogólnopolski.

  Dzieci z oddziału przedszkolnego w międzyszkolnym konkursie ekologiczno-przyrodniczym „Mały ekolog” zajęły:
II miejsce – L. Kamińska, W. Obel, K. Gradowski,
a w konkursie plastycznym „Ziemia – mój dom” :
I miejsce – A. Wróblewska
III miejsce – S. Marchewka
Wyróżnienie – J. Raś
  Uczniowie mieli również wiele możliwości sprawdzenia swoich umiejętności sportowych w rozgrywkach gminnych, powiatowych. Jowita Buczyńska klasa V i Kinga Lichota klasa VI wywalczyły III miejsce w eliminacjach powiatowych w drużynowym tenisie stołowym.

  Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i dążeniu do celu, zaś nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

 

 

 

   Mam 6 lat, chcę poznawać świat! Informacje dla rodziców dzieci z rocznika 2007

      

 

 

 

   Zabawa choinkowa

   W dniu 17.01.2013 r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Do tańca zachęcała skoczna i głośno rozbrzmiewająca muzyka. Młodsze klasy pląsały z udziałem rodziców i nauczycieli. Pełno było węży, korowodów i tradycyjnych kółeczek. Najodważniejsi tańczyli w parach. Wszyscy bawili się świetnie pokazując na parkiecie swoje taneczne umiejętności.
  Na sali pojawiały się piękne królewny, kolorowe wróżki i dzielni rycerze. To młodsi uczniowie i goście, którzy przybyli na coroczną zabawę choinkową. Uśmiechnięte buzie i przepiękne, bajkowe stroje dostarczyły dużo emocji i radości.
  Nie obyło się bez poczęstunku, o który zatroszczyli się rodzice. Po wyczerpującej zabawie każda klasa krzepiła się pysznymi kanapkami i ciasteczkami.
  Było wesoło, miło i zabawnie. Szkoda, że na kolejną choinkę trzeba czekać cały rok.

 

 

 

   Wigilia klasy I

   21.12.2012r. w klasie I odbyło się spotkanie opłatkowe. W klasowej wigilii wzięli udział uczniowie, wychowawczyni p. M. Szczepańska oraz przybyli rodzice. W świątecznej atmosferze połamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia oraz śpiewaliśmy kolędy. Symboliczną wieczerzę przygotowali nasi rodzice. Zadbali oni również o wystrój świątecznego stołu. W dobrych nastrojach rozpoczęliśmy świąteczne ferie zimowe.

Zobacz...

 

 

 

   Wigilia klasy III

   21 grudnia w naszej klasie przygotowaliśmy klasową wigilię.
Połamaliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy, słuchaliśmy kolęd w wykonaniu różnych artystów, oraz naszej koleżanki Wiktorii, która pięknie zagrała na skrzypcach.
   Później zasiedliśmy do wigilijnego stołu, który zorganizowaliśmy dzięki pomocy naszych mam i babć.
   Racuchy, śledzie, kluski z makiem i inne potrawy bardzo nam smakowały.
  To był bardzo miły dzień wzruszeń, życzeń i radości. Z miłymi wrażeniami rozstaliśmy się , rozeszliśmy się do domów , aby tam dalej przygotowywać się do świąt Bożego Narodzenia.

Wychowawca klasy mgr Marzena Kruczyńska

Zobacz...

 

 

 

   Wycieczka do Sandomierza 

   17 grudnia 2012 roku grupa uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum wyjechała na wycieczkę do Sandomierza i Nowej Dęby.
   Pod opieką pań Danuty Żółtowskiej, Izabeli Rosińskiej i Marzeny Kruczyńskiej zwiedzali Rynek Sandomierza, podziwiali widoki miasta o których bardzo ciekawie opowiadał pan przewodnik.
   W czasie zwiedzania miasta odwiedziliśmy piwnice sandomierskiej zbrojowni. Tam w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób „rycerz” opowiadał o strojach rycerskich, uzbrojeniu, historii miasta, legendę z czasów najazdów tatarskich.
   Wszyscy uczniowie mieli okazję poprzymierzać różne stroje zarówno damskie jak i męskie z dawnych epok. Obejrzeliśmy także przeróżne narzędzia tortur z dawnych czasów. Mogliśmy wzajemnie zakuć się w dyby lub leżeć na madejowym łożu.
   Po zwiedzeniu Sandomierza udaliśmy się do Nowej Dęby do fabryki ozdób choinkowych prowadzonych przez rodzinę Bilińskich. Tam poznaliśmy sposób wykonywania ozdób oraz ich zdobienia. Na pamiątkę dostaliśmy bombkę z własnym imieniem, a drugą wykonaliśmy sami, samodzielnie ją zdobiliśmy.
   Po wizycie w fabryce bombek wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wróciliśmy do własnych domów. Teraz będziemy miło wspominać wyjazd do Sandomierza, a bombki na choince będą zawsze w okresie świąt Bożego Narodzenia przypominać nam miło spędzony czas.

mgr Marzena Kruczyńska

Zobacz...

 

 

 

   Konkurs „Bombka choinkowa” 

  W grudniu 2012 r. odbył się w naszej szkole konkurs na wykonanie najciekawszej bombki choinkowej. Pomysłodawcą konkursu była Pani katechetka Izabela Rosińska. Na konkurs zgłoszono 30 bombek. Każda z nich oryginalna i niezwykle piękna!
  Jury w składzie: mgr Danuta Żółtowska, mgr Joanna Bartoszcze – Wójcik i mgr Izabela Rosińska miało trudny wybór. Po naradzie nagrodzono następujących uczniów:
I miejsce:

• Aleksandra Wojtowicz, kl. II
• Weronika Mastalerz, kl. I
II miejsce:
• Patryk Baliński, kl. VI
• Bartosz Wójcik, kl. III
• Joanna Zając, kl. IV
• Michalina Polak, kl. III
III miejsce:
• Andżelika Woźniak, kl. III
• Kacper Woźniak, kl. I
• Wojciech Łyjak, kl. I
• Julia Asyngier, kl. I
• Paweł Cygler, kl. I
• Katarzyna Gad, kl. III
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!!!

Zobacz...

 

 

 

   Program „Zatańcz z … klasą w swojej szkole”

  19 grudnia 2012 roku uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej wzięli udział w programie tanecznym „Zatańcz z … klasą w swojej szkole”. Pokaz zorganizowany został w ramach programu edukacyjno-wychowawczego Olimpijska Szkoła Tańca i Dobrych Manier pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Program ten realizowany jest w szkołach podstawowych na terenie całej Polski od 18 lat. Olimpijska Szkoła Tańca i Dobrych Manier oferuje grupową zabawę i taniec a zarazem naukę podstawowych zasad dobrego wychowania jednocześnie rozwijając zainteresowania oraz uzdolnienia uczestników zajęć. Podczas spotkania uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności taneczne jak również przećwiczyć znajomość dobrych manier. Prowadzące zajęcia panie łatwo zaangażowały naszych uczniów we wspólną zabawę. Wszyscy chętnie uczyli się nowych kroków i układów tanecznych, współpracowali ze sobą tańcząc w parach oraz miło spędzali czas bawiąc się w rytmie znanych przebojów a ponadto wykazali chęć udziału w zajęciach tego typu w przyszłości.

A. Nawłatyna

Zobacz...

 

 

 

   Książka spełnia ważną rolę w stymulowaniu i wspieraniu wszechstronnego rozwoju dziecka młodszym wieku szkolnym.
  Pomaga w kształtowaniu własnego systemu wartości, przekazuje wiedzę o świecie. Przyczynia się do rozbudzania i poszerzania zainteresowań
i zamiłowań. Sprawia, że otaczający świat staje się bardziej interesujący. Dostarcza treści, które wzbogacają różne formy działalności plastycznej czy teatralnej.
  Książka uczy myślenia i wartości moralnych, rozwija język, wyobraźnię, pamięć. Kształci wrażliwość i empatię, chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury. Obcowanie z książką wyrabia na całe życie nawyk czytania
i zdobywania wiedzy.
  W swojej pracy zawodowej zawsze doceniałam wpływ książki na rozwój uczniów. Od wielu lat jako lider współpracuję z Fundacją ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom i codziennie otwierając książkę przed kolejnym pokoleniem moich uczniów przekonuję ich, że czytanie jest mądrym sposobem spędzania czasu i najlepszą inwestycją w ich przyszłość.

Joanna Jośko

Zobacz...

 

 

 

Mikołajki  

   6 grudnia, jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole mikołajki. Święty Mikołaj wraz z Aniołkiem i Diabełkiem chodził po klasach rozdając uczniom prezenty. Na dwudziestominutowej przerwie pozował z dziećmi do zdjęć. Nie zapomniał oczywiście o nauczycielach, a także innych pracownikach szkoły! Każdy z nich, otrzymał symboliczną gwiazdkę oraz czekoladową bombkę. Wszyscy z uśmiechem witali przybysza z Laponii. Mamy nadzieję, że odwiedzi nas też w przyszłym roku!

 

Zobacz...

 

 

 

„Przyroda jest wieczna jeśli bezpieczna”  

   Uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu : Edukacja ekologiczna dzieci młodzieży na terenie Gminy Bełżyce pod hasłem: „Przyroda jest wieczna jeśli bezpieczna”.
   Utworzonych zostało 6 ekozespołów. Każdy z nich miał do wykonania inne zadanie. Jedni zbierali materiały ekologiczne, przygotowali prezentację multimedialną, szukali informacji o ptakach, brali udział w konkursach.
   Realizacja zadań wymagała od uczestników dużego zaangażowania oraz uczyła współdziałania i pracy zespołowej. Wypracowanym efektem rzeczowym są ciekawe prace plastyczne zachwycające pomysłowością i estetyką wykonania oraz fotografie ukazujące dużą wrażliwość młodych twórców na piękno otaczającej przyrody.
   11 grudnia 2012 r. odbyło podsumowanie projektu. Oceniając projekt można śmiało powiedzieć, że spełnił on nasze oczekiwania. Wyróżnionym uczniom w konkursach wręczone zostały dyplomy nagrody rzeczowe.
   Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom życzymy wytrwałości w podjętych postanowieniach i zobowiązaniach na rzecz naszego środowiska, a także ekologicznego stylu życia.

Zobacz...

 

 

 

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

   Tak jak na całym świecie, tak i w naszej szkole 21 listopada obchodzony był Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uroczystość tradycyjnie już zorganizowała Akademia Wolontariatu pod kierunkiem Pani Pedagog. Wolontariuszki wyposażone w czapki i torbę listonosza zebrały a następnie doręczyły kartki z pozdrowieniami oraz życzliwościami dla uczniów i nauczycieli. W torbie listonosza znajdowały się także listy polecone dla najbardziej życzliwych uczniów poszczególnych klas Szkoły Podstawowej, którzy zostali wyróżnieni okolicznościowymi dyplomami.
   Mamy nadzieję, że ta niezwykła atmosfera życzliwości utrzyma się w naszej szkole przez cały rok.

Akademia Wolontariatu

Zobacz...

 

 

 

Konkurs „Bombka choinkowa”
dla uczniów szkoły podstawowej

Zobacz...

 

 

 

   29 listopada 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach wzięli udział w Zabawie Andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski tejże szkoły. Na wstępie każdy z uczestników otrzymał pieczątkę przypominającą o tym w jakim wydarzeniu bierze udział. Dyskotece towarzyszyły wróżby andrzejkowe- wróżenie z dłoni, wosku wylanego przez klucz do misy z wodą, losowanych kolorów z przypisanymi do nich wróżbami, wybieranie rzeczy ukrytych pod jedną z trzech filiżanek mających być oznaką powodzenia w przyszłości oraz wybieranie imienia potencjalnego małżonka/żony poprzez przekłucie odpowiedniej połowy wielkiego serca z imionami męskimi i damskimi. Ponadto wielu z młodych uczestników skorzystało z możliwości upiększenia swoich twarzy kolorowymi ornamentami tworzonymi przez naszą nieocenioną artystkę Panią Joannę Bartoszcze-Wójcik. Wszyscy uczniowie miło spędzili czas i długo protestowali przeciwko zakończeniu zabawy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i wspólnie mile spędzony czas!

Opiekun SU

 Zobacz...

 

 

 

Wycieczka do Seminarium Duchownego w Lublinie

   14.11.2012 r. odbyła się wycieczka do Lublina. Dzieci z klas V, VI i I a gimnazjum, które uczęszczają na zajęcia Towarzystwa Przyjaciół Seminarium pojechały tam wraz z panią Izabelą Rosińską, Anetą Nawłatyną, Joanną Bartoszcze – Wójcik oraz proboszczem naszej parafii ks. Jarosławem Orkiszewskim. Pierwszym punktem programu była wizyta w Seminarium Duchownym, gdzie zwiedzaliśmy min.: kaplicę seminaryjną, kościół pw. Przemienienia Pańskiego, sale wykładowe, spacerowaliśmy po parku, jak również byliśmy w samym budynku seminarium. Następnie udaliśmy się do Archikatedry Lubelskiej. Tam najbardziej podobała nam się zakrystia akustyczna, a także sarkofagi księży. Wśród nich znajdował się sarkofag arcybiskupa Józefa Życińskiego, przy którym wspólnie zmówiliśmy modlitwę. Podczas spaceru po Starówce podziwialiśmy malownicze kamieniczki i Bazylikę Ojców Dominikanów. Miłym zakończeniem wycieczki była wizyta w Mc’ Donaldzie. Podróż odbywała się w przyjemnej atmosferze. Nie obyło się bez śpiewania piosenek religijnych oraz wspólnej modlitwy. Najedzeni i szczęśliwi wracaliśmy do domów.

Uczestniczka wycieczki:
Anna Korębska, kl. V

 Zobacz...

 

 

 

„Póki Polska żyje w nas, póty nie zginie …”

   Te słowa wojskowej, patriotycznej piosenki, współbrzmiały w uroczystościach obchodzonych z okazji 11 listopada.
   Uczniowie klasy III wspólnie z wychowawczynią przygotowali montaż słowno-muzyczny dla uczczenia 94 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W wierszach, piosenkach i pantomimie ukazali smutną i długa drogę naszych przodków uwieńczona zwycięstwem, radością i wolnością ukochanej Ojczyzny.

mgr Marzena Kruczyńska

 Zobacz...

 

 

 

HAPPY HALLOWEEN ! 

 

   31 października obchodziliśmy Halloween. Nazwa Halloween jest najprawdopodobniej skróconym All Hallows' E’en, a wczesniejszym „All Hallows' Eve”, czyli wigilia Wszystkich Świętych. Zwyczaj ten związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony jest w wielu krajach nocą 31 X.
  W tym roku szkolnym uczniowie klas II i III szkoły podstawowej dzielnie walczyli z przyniesionymi przez siebie dyniami by stworzyć główny symbol tego popularnego święta czyli lampion z płonącą świecą w środku znany pod nazwą Jack-o'-lantern. Nazwa ta wywodzi się od mężczyzny o imieniu Jack, który za życia wykorzystywał każdą okazję na wzbogacanie się. Pewnego dnia Jack spotkał diabła, który zaproponował mu bogactwo za duszę. Niedługo przed dniem Halloween przybył do niego diabeł, aby zabrać jego duszę. Jednakże mężczyźnie podstępem udało się uwięzić demona. Skąpiec jednak umarł 31 października. Jack nie mógł wstąpić do niebios, ponieważ był chciwy, ale nie mógł także wstąpić do piekła, gdyż żartował z diabła. W zamian zmuszony był chodzić z latarnią po ziemi aż do dnia sądu ostatecznego.

  W dzisiejszych czasach lampiony służą do dekoracji okien i drzwi wejściowych do domów. Ponadto mieszkańcy domów, udekorowanych lampionem czekają ze słodyczami na dzieci bawiące się w Cukierek albo psikus (ang. Trick-or-treating). Dzieci chodzą w przebraniach od domu do domu, prosząc o słodycze z pytaniem, Cukierek albo psikus? Psikusem tym może być psota wykonana na właścicielach domu lub ich własności, jeśli właściciel nie da słodkiej "zapłaty". Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Aneta Nawłatyna

 

 

 

 

Ślubujemy ...   

   Bardzo ważnym momentem w życiu każdego małego człowieka jest ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Uroczystość ta w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach odbyła się 17 października 2012 r.
  W tak ważnym dniu do szkoły licznie przybyli rodzice, aby być świadkami niezwykłego wydarzenia w życiu swoich dzieci. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni przedstawili program słowno-muzyczny, w którym zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności. Po części artystycznej nastąpił najważniejszy dla pierwszaków moment: uroczyste ślubowanie i pasowanie. Kandydaci na uczniów z przejęciem i powagą powtarzali słowo ,,Ślubuję”. Następnie dyrektor szkoły Pani Cecylia Król dokonała aktu pasowania. Uczniowie otrzymali legitymację szkolną i dyplom.
  Po uroczystości zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie odbyło się ,,słodkie” spotkanie, które zorganizowali rodzice.
  W imieniu całej społeczności szkolnej życzymy pierwszakom samych sukcesów, dotrzymania przyrzeczeń i tego, aby szkoła była dla nich miejscem radosnego zdobywania wiedzy.

 Zobacz...

 

 

 

Wycieczka do zakładu krawieckiego „Ewa”.   

   Piątek 12.10.2012 r. klasa V pod opieką nauczyciela techniki pani Joanny Bartoszcze – Wójcik odbyła wycieczkę do zakładu krawieckiego „Ewa” pani Ewy Poleszak. Naszym zadaniem było poznanie ściegów maszynowych.
   Krawcowa pokazała nam różne maszyny do szycia, zaczynając od najprostszej, w której znajduje się tylko jeden wzór ściegu. Nitka może mieć od 1 do 5 mm długości. Jednymi z ważniejszych elementów maszyny są: pedał maszyny oraz podnośnik kolanowy. Zobaczyliśmy urządzenie od środka, dowiedzieliśmy się, jak działa. Następna z kolei maszyną była renderka. Służy do łączenia tkanin elastycznych, podkładania i podszywania. Ma ona ścieg łańcuszkowy, drabinkowy i dwunitkowy. Potem pani Ewa zademonstrowała nam działanie maszyny z 60 rodzajami pięknych ściegów. Były wśród nich: ściegi proste, gwiazdkowe, a także wiele innych, które nas zachwyciły.
   Każdy uczeń mógł zobaczyć i dotknąć specjalną deskę do prasowania oraz żelazko. Stół ma funkcje odsysania i podgrzewania. Żelazko ma specjalny zbiornik na wodę i wydziela gorącą parę. Następnie obejrzeliśmy podszywarkę, która służy do podszywania dołów tkanin. Dowiedzieliśmy się, że overlock obcina i zszywa materiały. Do odrzucania brzegów jest ścieg trzy nitkowy, a ozdoby tworzy ścieg dwu oraz trzy nitkowy. Natomiast do zszywania używa się czterech nitek. Na koniec pani Ewa pokazała nam hafciarkę komputerową. Wspólnie wyszyliśmy piękny napis „Kl. 5” oraz małą różyczkę.
   Krawcowa zdjęła miarę z jednej z naszych koleżanek. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstaje żakiet. Każdy z nas zobaczył formy ubrań. Nie obyło się również bez wspólnych zdjęć. Wszystkim wycieczka się bardzo podobała.

Uczennica klasy V Anna Korębska

 Zobacz...

 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 -

3 wrzesień 2012r.

SZKOŁA PODSTAWOWA, ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

 - godz. 9:00

 

 

Archiwum aktualności 2011/12

 

Archiwum aktualności 2010/11

 

Archiwum aktualności 2009/10

Archiwum aktualności 2008/09

Archiwum aktualności 2007/08

 
 

© Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach