Szkoła podstawowa Gimnazjum Kontakt
 
 
Aktualności
Organizacja roku szkolnego
Samorząd Uczniowski
Oddział przedszkolny
Sprawdzian w kl. VI
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Dokumenty szkolne
Wymagania edukacyjne
Galeria
Nasze miasto
Linki

 

 

Zobacz strony

MEN
Lubelskie Kuratorium Oświaty
OKE Kraków
WODN Lublin
CKE

www.eduseek.pl
gimnazjum.pl

Popieramy akcje:

 

Szukaj w Google

 www

Aktualności

 r.

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
 

   W dniu 26 czerwca 2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 i pożegnanie absolwentów szkoły podstawowej.
  Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu szkoły. Następnie Pani Dyrektor Cecylia Król w swoim przemówieniu podziękowała nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły za zaangażowanie, cierpliwość i poświęcenie włożone w pracę z młodzieżą. Zwróciła się także do rodziców i uczniów.
   Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody i dyplomy uczniom szkoły podstawowej. Uczniowie klasy VI otrzymali od wychowawcy Pani Irena Bartuzi świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.
   Następnie nauczyciele wręczyli nagrody i dyplomy uczniom, którzy w roku szkolnym 2014/2015 wyróżnili się w pracy w samorządzie uczniowskim lub brali udział w różnorodnych konkursach.
   Na zakończenie uczniowie klasy szóstej przedstawili część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni. Podziękowali oni dyrekcji szkoły, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, koleżankom i kolegom.

galeria...

 

 

 

 

Informacje o wynikach w nauce i frekwencji za rok szkolny 2014/2015


  
1. Ranking frekwencji wg klas:
I. miejsce kl. III - 96,4%
II. miejsce kl. IV- 93,3%
III. miejsce kl. II – 93,02%
IV. miejsce kl. I- 91,1%
V. miejsce kl. VI– 90,83%
VI. miejsce kl. V- 90,47%


2. Uczniowie ze 100% frekwencją:
1. Wojciech Cygler kl. I
2. Jakub Król kl. II
3. Joanna Dyś kl. II
4. Róża Frączek kl. II
5. Julia Asyngier kl. III
6. Paweł Cygler kl. III
7. Weronika Mastalerz kl. III
8. Kacper Woźniak kl. III
9. Patrycja Wójtowicz kl. III
10. Michał Tompalski kl. IV
11. Emilia Rumińska kl. V
12. Agnieszka Woźniak kl. V

3. Średnia ocen wg klas: kl. IV-VI
1 miejsce kl. IV – średnia 4,43
2 miejsce kl. VI- średnia 4,04
3 miejsce kl. V – średnia 3,9

4. Najlepsi uczniowie z kl. I
Bartosz Brodziak, Amelia Król, Jowita Król, Natalia Maciejewska, Daria Misztal, Krystian Stanek, Wiktoria Więckowska, Bartosz Wiśliński

5. Najlepsi uczniowie z kl. II
Dorota Anasiewicz, Kamila Bogusz, Jakub Król, Szymon Listoś, Wiktoria Obel, Aleksandra Wróblewska
 

6. Najlepsi uczniowie z kl. III
Julia Asyngier, Paweł Cygler, Dominika Lenartowicz, Weronika Mastalerz, Kacper Woźniak, Patrycja Wójtowicz, Dominika Zaborska


7. Najlepsi uczniowie z kl. IV-VI
1. Weronika Maciejewska kl. IV- 5,36
2. Joanna Arabska kl. IV- 5,27
3. Agata Gogól kl. IV- 5,18
4. Monika Anasiewicz kl. V- 5,09
5. Klaudia Pietras kl. VI – 5,00
6. Aleksandra Wójtowicz kl. IV- 4,91
7. Weronika Zezula kl. IV, Adrian Dubiel kl. VI, Krzysztof Kozak kl. VI – 4,82
10. Agnieszka Woźniak kl. VI- 4,75

 

 

 

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016

Szkoła Podstawowa:

       KLASA III

  KLASA V        KLASA VI

  Uczniowie kl. I, II  i IV otrzymają podręczniki i ćwiczenia za darmo w szkole 1-2 września 2015r.

 

 

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
 

   W środę, 27 maja 2015 r, w Zespole Szkół nr 2 w Bełżycach, odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO, pod kierunkiem pani Ireny Bartuzi, kierowany do uczniów klas VI. Do rywalizacji stanęło 24 uczniów, ze szkół podstawowych w Wierzchowiskach, Chmielniku, Krzu, Komaszycach oraz Zespołu Szkół nr 1 i nr 2 w Bełżycach. Celem konkursu było pogłębienie wiadomości z zakresu wiedzy o krajach anglojęzycznych (w tym Wielkiej Brytanii). Zadaniem uczniów było rozwiązanie quizu oraz tłumaczenie treści zdań. Dodatkowo musieli uzupełnić tekst piosenki brakującymi wyrazami. Materiał obejmował zakres podstawy programowej szkół podstawowych.
  Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, pierwsze miejsce należało do Liwii Wróblewskiej i Bartosza Rząd - uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Bełżycach.
Zdobywcą drugiego miejsca okazali się Paweł Misztal i Jakub Żuchnik - uczniowie Szkoły Podstawowej w Chmielniku. Trzecie miejsce zajęły uczennice Szkoły Podstawowej w Chmielniku – Alicja Mazowiecka i Julia Nowak.
   Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy kolejnych sukcesów!

Małgorzata Greczkowska

 

 

 

Magiczne ogrody
 

   16 czerwca klasa I wraz z grupą dzieci 4-letnich uczestniczyła w wycieczce do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” - parku tematycznego w Janowcu k. Kazimierza Dolnego.
  Po wejściu na teren Ogrodów uczestników wycieczki powitał Magiczny Ptak. Następnie dzieci zostały podzielone na grupy wiekowe i udały się na edukacyjne zajęcia terenowe. Edukacja przez zabawę jest jedną z najbardziej skutecznych form edukacji. Dodatkowo wpleciona w fabułę terenowej gry drużynowej uruchamia emocje, które są najtrwalszym nośnikiem w procesie zapamiętywania. Uczniowie brali udział w różnorodnych konkurencjach. Po zajęciach edukacyjnych uczniowie wraz z wychowawcami zwiedzali teren Magicznych Ogrodów. Park składa się z kilkunastu krain tematycznych, do których dociera się wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew oraz pachnących i kolorowych kwiatów. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające pobudzaniu zmysłów i zdobywaniu nowych umiejętności. Dzieci bawiły się w Wodnym Świecie, w Smoczym Gnieździe, krainie zamieszkałej przez smoki - mogły także bez obaw wspinać się po grzbietach tych niezwykłych stworzeń. Przejazd kolejką po Kwiatowej Dolinie pozwolił poznać zamieszkałe tam Wróżki Smużki, olbrzymią gąsienicę, ziemne skrzaty Bulwiaki i psotliwe włochate Mordole. Największe emocje wzbudziło Marchewkowe Pole, na którym rosną marchewki większe od ludzi.

Wycieczkę zorganizowały: Pani Joanna Jośko i Dorota Gajowiak.

galeria...

 

 

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY
 

   16 czerwca 2015 r. uczniowie klasy II i III wyjechali do Warszawy. Celem wycieczki było poznanie miejsc, o których często słyszeli w trakcie nauki. Metrem udali się do Pałacu Kultury i Nauki. W Muzeum Techniki odwiedzili Planetarium oraz zwiedzili wystawy ukazujące rozwój przemysłu i techniki na przestrzeni wielu lat. Z tarasu widokowego na 30 piętrze oglądali panoramę stolicy, w tym nowoczesny Stadion Narodowy. Podczas spaceru podziwiali fontannę w Parku Saskim, Grób Nieznanego Żołnierza, Teatr Wielki, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki oraz Starówkę z zabytkową Syrenką. Ostatnim etapem wycieczki było warszawskie ZOO. Oglądanie różnych zwierząt wzbudziło wiele zachwytu i emocji. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły, skąd odebrali ich stęsknieni rodzice.

galeria...

 

 

 

Szkolny konkurs plastyczno-czytelniczy dla uczniów
szkoły podstawowej i gimnazjum
„Królowa Jadwiga-sceny z życia i legend’’
 

   Zadaniem konkursu było wykonanie ilustracji dowolną techniką malarską do wybranej sceny z życia Króla Polski Jadwigi Andegaweńskiej lub wybranej legendy o Królowej Jadwidze. Przeczytać, opowiedzieć z ilustrowany fragment. Praca plastyczne były indywidualną, artystyczną wypowiedzią uczestnika konkursu. Konkursu trwał od kwietnia do maja 2015 roku. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna, a opiekunem konkursu była nauczyciel plastyki, zajęć artystycznych, bibliotekarz Joanna Bartoszcze-Wójcik. Celem konkursu było: upowszechnianie ideałów i wartości reprezentowanych przez Królową Jadwigę, aktywizowanie uczniów do czytelnictwa i podejmowania zadań twórczych, rozwój zdolności plastycznych i wyobraźni twórczej uczniów. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV – VI i gimnazjum klasy I-III.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 12. 06. 2015 roku na uroczystym apelu z okazji obchodów Dnia Patrona. Przyznano nagrody i wyróżnienia.
Nagrody:
szkoła podstawowa
1.Aleksandra Wójtowicz kl. IV
2.Andżelika Woźniak kl. V
3.Natalia Lipa kl. VI

gimnazjum
1.Jowita Buczyńska kl. I
2.Blanka Wiśniecka kl. II a
3.Aleksandra Rychlik kl. III a
4.Natalia Popow III b
Wyróżnienia:
Szkoła podstawowa
1.Alicja Kopa kl. V
2.Monika Anasiewicz kl. V
3.Agnieszka Woźniak kl. V

gimnazjum
1.Zuzanna Kozieł kl. I
2.Anna Siczek kl. I
3.Bartosz Jędrej kl. I
4.Daniela Tofan kl. II a
5.Kamil Szczęsny kl. II b
6.Małgorzata Greczkowska kl. III a
7.Michał Maj kl. III b

Uzupełnieniem konkursu było piękne czytanie fragmentów legend o Królowej Jadwidze w wykonaniu uczennic klasy III i IV-VI . Legendy czytały: Patrycja Wójtowicz z klasy III, Agata Gogół z klasy IV, Emilia Rumińska, Wiktoria Dębińska, Weronika Skwarek z klasy V, Agnieszka Woś z klasy VI. Wysłuchaliśmy legend: Stopka Królowej Jadwigi, O cudownym kamieniu i Królowej Jadwidze, Legendy o cudownym uzdrowieniu, O fiołkach i rękawiczkach Królowej Jadwigi, O Królowej Jadwidze i krzyżakach.

galeria...

 

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY,, Ilustracja do legendy o Królowej Jadwidze’’
 

   II miejsce w kategorii klas V-VI
autorka / laureatka konkursu Agnieszka Woźniak klasa V
CELE KONKURSU: upowszechnianie ideałów i wartości reprezentowanych przez Królową Jadwigę, aktywizowanie uczniów do podejmowania zadań twórczych, rozwój zdolności plastycznych, pobudzenie wyobraźni twórczej uczniów. Prace plastyczne były artystyczną wypowiedzią uczestnika konkursu na temat Królowej Jadwigi. Zadaniem konkursu było wykonanie ilustracji dowolną techniką do wybranej legendy. Organizatorem było Koło Jadwiżańskie w Szkole Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie. Uczennice naszej szkoły z klasy IV i V, które uczestniczą w zajęciach koła plastycznego podjęły się tego zadania. Wykonały prace plastyczne - ilustracjami legend o Królowej Jadwidze: ,, O rękawiczkach Królowej Jadwigi’’ i o ,, O fiołkach Królowej Jadwigi’’. W konkursie wzięły udział uczennice klasy IV: Natalia Baran, Weronika Maciejewska, Weronika Zezula klasy V: Agnieszka Woźniak, Wiktoria Dębińska i Emilia Rumińska. Wręczenie nagrody, dyplomów i podziękowań odbyło się na uroczystym apelu podczas obchodów Dnia Patrona w naszej szkole w dniu 12 czerwca 2015 roku.
wszystkie wyniki konkursu http://rodzinajadwigiwawelskiej.pl/hodów

 opiekun koła plastycznego/konkursu
Joanna Bartoszcze-Wójcik

 

 

 

 

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

 28 - 29. 05.2015
 


 

galeria...

 

 

 

23 kwietnia
Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich
MAJ - MIESIĄC KSIĄŻKI I BIBLIOTEK
8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
30 maja do 6 czerwca 2015 odbędzie się XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach” ...


    ,,Biblioteka, biblioteka, takie miejsce na Was czeka…’’ konkurs dla uczniów klasy I na wiersz-rymowankę o naszej szkolnej bibliotece. W dniu 07. 05. 2015 roku odbyło się podsumowanie konkursu. Siedmiu uczniów stworzyło bardzo ładne wierszyki-rymowanki. Na apelu zostały wręczone dyplomy wyróżnienia oraz nagrody dla uczestników konkursu. Nagrody otrzymali: Amelia Król, Natalia Maciejewska i Krystian Stanek. Wszystkim gratulujemy!!!

ORGANIZATOR
Biblioteka Szkolna


prace konkursowe...

galeria...

 

 

 

Dzień Ziemi 2015


    22 kwietnia obchodzimy corocznie Dzień Ziemi- największe ekologiczne święto świata. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi - „Z energią zmieńmy źródła”, poświęcone były promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Z tej okazji uczniowie naszego Zespołu Szkół pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, przygotowali apel dedykowany naszej planecie- Ziemi. Podsumowaniem apelu było rozstrzygnięcie wyników konkursów z okazji Dnia Ziemi.
Konkurs plastyczny dla uczniów Szkoły Podstawowej:
Kategoria uczniowie klas I – III:
I miejsce- Ola Wróblewska kl. II, Kacper Wnuk kl. I
II miejsce- Kamila Bogusz kl. II
III miejsce- Róża Frączek kl. II
Kategoria uczniowie klas IV – VI:
I miejsce – Oliwier Król kl. V
II miejsce – Joanna Zając kl. VI
III miejsce – Emilia Rumińska kl. V
    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!
 

galeria...

 

 

 

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty


    16 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy III przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty opracowanego przez wydawnictwo OPERON. W dobry nastrój wprowadził ich film, który obejrzeli oraz jego główny bohater-Bratek. Po zapoznaniu się z instrukcją wypełniania testów uczniowie przystąpili do sprawdzianu, który składał się z części polonistycznej i matematycznej. Odświętny strój i skupiony wyraz twarzy świadczyły o tym, że egzamin traktują bardzo poważnie i że zależy im na jak najlepszych wynikach. Trzecioklasistom życzę powodzenia w pierwszym, tak ważnym dla nich sprawdzianie wiedzy i umiejętności.

Wychowawczyni klasy III

galeria...

 

 

 

Wielkopostne ziarenka dobra


    Przez cały okres Wielkiego Postu uczniowie klas I-III brali udział w akcji „Wielkopostne ziarenka dobra”, zorganizowanej przez katechetkę Panią Izabelę Rosińską. Uczniowie, wypełniali wielkopostny czas dobrymi uczynkami: modlitwą, pomocą bliźnim, wyrzeczeniami. Każdy dobry uczynek symbolizowało ziarenko kukurydzy. Pełne słoje „dobrych uczynków” świadczą o tym, jak wiele dobra jest w każdym z nas…
    Za zaangażowanie w pełnienie dobrych uczynków, na zakończenie akcji, uczniowie otrzymali „słodką” nagrodę.

galeria...

 

 

 

Jesteśmy już czytelnikami…


   Klasa I poznaje różne miejsca w swojej szkole. Nie mogło więc również zabraknąć spotkania w bibliotece, które odbyło się 23 lutego 2015r.
Przewodnim tematem była książka, jej okładka, strona tytułowa, autor i ilustracje oraz zasady zachowania się w bibliotece, czytelni i ICIM. Uczniowie obejrzeli księgozbiór przeznaczony dla najmłodszych. Zapoznali się ze sposobem wypożyczania książek, zasadami korzystania z biblioteki. Pierwszaki otrzymały karty biblioteczne, mogły wybrać książkę i wypożyczyć ją do domu.
  Biblioteka, biblioteka, takie miejsce na Was czeka…Konkurs dla uczniów klasy I. Napisz wiersz-rymowankę o naszej szkolnej bibliotece. Czekamy na pomysły do końca marca 2015 roku. Prace konkursowe zostaną umieszczone na szkolnej stronie internetowej i gazetce,, Wieści biblioteczne’’. Nagrody czekają!

galeria...

 

 

 

ZASADY REKRUTACJI UCZNIÓW DO KLASY I
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. KRÓLOWEJ JADWIGI
W BEŁŻYCACH
na rok szkolny 2015/2016
 

zobacz...

 

 

 

Informacje o wynikach w nauce i frekwencji za I semestr 2014/2015


  
1. Ranking frekwencji wg klas:
I. miejsce kl. III - 97,10%
II. miejsce kl. IV- 95,47%
III. miejsce kl. I – 93,84%
IV. miejsce kl. V- 93,75%
V. miejsce kl. II – 93,15%
VI. miejsce kl. VI- 92,31%


2. Uczniowie ze 100% frekwencją:
1. Dawid Kaczmarski kl. II
2. Jakub Król kl. II
3. Julia Asyngier kl. III
4. Paweł Cygler kl. III
5. Dominika Lenartowicz kl. III
6. Wojciech Łyjak kl. III
7. Kacper Woźniak kl. III
8. Patrycja Wójtowicz kl. III
9. Agata Gogól kl. IV
10. Magdalena Stojak kl. IV
11. Emilia Rumińska kl. V
12. Patryk Mastalerz kl. VI
13. Joanna Zając kl. VI

3. Średnia ocen wg klas: kl. IV-VI
1 miejsce kl. IV – średnia 4,26
2 miejsce kl. V- średnia 3,58
3 miejsce kl. VI – średnia 3,47


4. Najlepsi uczniowie z kl. IV-VI
1. Weronika Maciejewska kl. IV- 5,27
2. Joanna Arabska kl. IV- 5,09
3. Agata Gogól kl. IV- 5,00
4. Monika Anasiewicz kl. V- 5,00
5. Alicja Kopa kl. V- 4,73
6. Aleksandra Wójtowicz kl. IV- 4,73
7. Natalia Lipa kl. VI- 4,64
8. Agnieszka Woźniak kl. V- 4,55
9. Jakub Gałek kl. IV- 4,55
10. Paweł Gałek kl. IV- 4,55
11. Weronika Zezula kl. IV- 4,55
12. Krzysztof Kozak kl. VI- 4,55
13. Angelika Woźniak kl. V- 4,45
14. Nina Poleszak kl. V- 4,45
15. Klaudia Pietras kl. VI- 4,36
16. Adrian Dubiel kl. VI- 4,27
17. Emilia Rumińska kl. V- 4,27
18. Julia Król kl. V- 4,27
19. Patrycja Żuchnik kl. V- 4,27
20. Kinga Zawadzka kl. V- 4,27
21. Wiktoria Dębińska kl. kl. V- 4,18
22. Magdalena Stojak kl. IV- 4,18
23. Michalina Polak kl. V- 4,18
24. Weronika Skwarek kl. V- 4,18
25. Radosław Kozak kl. IV- 4,09
26. Dagmara Karczewska kl. VI- 4,09
27. Joanna Zając kl. VI- 4,09
28. Michał Tompolski kl. IV- 4,09
29. Katarzyna Gad kl. V- 4,00


5. Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu z kl. I-III
Klasa I
1. Amelia Król
2. Jowita Król
3. Natalia Maciejewska
4. Daria Misztal
5. Wiktoria Więckowska


Klasa II
1. Dorota Anasiewicz
2. Kamila Bogusz
3. Róża Frączek
4. Krzysztof Gradowski
5. Lena Kamińska
6. Jakub Król
7. Szymon Listoś
8. Wiktoria Obel
9. Julia Raś
10. Aleksandra Wróblewska

Klasa III
1. Julia Asyngier
2. Dominika Lenartowicz
3. Weronika Mastalerz
4. Kacper Woźniak
5. Patrycja Wójtowicz
6. Dominika Zaborska

 

 


Dzień Babci i Dzień Dziadka


   21 I 2015 r. z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka uczniowie klas I-III naszej szkoły pod kierunkiem swoich wychowawczyń – p. Joanny Jośko, p. Marzeny Kruczyńskiej i p. Marioli Szczepańskiej przygotowali dla swoich babć i dziadków część artystyczną. Z przejęciem zaprezentowali układy taneczne kujawiaka i krakowiaka oraz montaż słowno-muzyczny. W oczach przybyłych gości widać było wzruszenie i dumę ze swych wnucząt. Po wspólnej części artystycznej w poszczególnych klasach odbyła się dalsza część uroczystości. Dziadkowie i babcie zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi przez wnuki upominkami, laurkami, otrzymali dyplomy super babci i super dziadka. Słodki poczęstunek przygotowały mamy uczniów. Uroczystość ta nie tylko wyrażała szacunek do dziadków, podkreślała ich rolę w życiu wnucząt, ale także była wspaniałą okazją do integracji pokoleń i wspomnień.

galeria...
 

 

 


Wigilia w klasie III


   "Wigilia to nie czas, gdy jest prezentów moc. Wigilia to nie czas, gdy potraw sto na stole. Wigilia to przepiękny czas, Bożonarodzeniowy czas. Gdy siedzimy wszyscy w kole, imamy bliskich przy stole.”
 

   19 XII 2014r. w klasie III odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczestniczyła w nim cała klasa, wychowawczyni-Pani M. Szczepańska oraz przedstawiciele rodziców. Uroczystość rozpoczęła się od odczytania Ewangelii przez naszego kolegę-Bartłomieja Lipę. W świątecznej atmosferze połamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia oraz śpiewaliśmy kolędy. Symboliczną wieczerzę przygotowały mamy, które również brały udział w naszej wigilii. O wystrój świątecznego stołu zadbały dzieci. Miłą niespodziankę sprawiła nam Pani dyrektor Cecylia Król oraz Pani wicedyrektor Marzena Wojnicka. W trakcie naszej wigilii odwiedziły naszą klasę, połamały się z nami opłatkiem i złożyły świąteczne życzenia. To był bardzo miły dzień, pełen życzeń, wzruszeń i radości. W dobrych nastrojach rozpoczęliśmy świąteczne ferie zimowe.


Wychowawczyni klasy III

galeria...
 

 

 


Gdy przyjdą Święta w srebrnej bieli, gdy Stary Rok w Nowy się zamieni…


   W dniu 05 .12. 2014 roku na uczniów klasy V w szkole czekał Święty Mikołaj z prezentami. Każdy otrzymał trochę słodkości, a w dniu 08.12. 2014 roku uczniowie klasy: IV, V, VI razem ze swoimi wychowawcami wybrali się do kina na Mikołajkowy Seans Filmowy ,,Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę’’ w Cinema City w Lublinie. Baśń nad baśniami! Najsłynniejsze bajkowe motywy świata łączą się i splatają w arcyzabawną opowieść o księżniczkach, smokach i krasnoludkach. To pełna wdzięku, urzekająca dowcipem opowieść. W filmie usłyszeliśmy piosenki w wykonaniu najbardziej niezwykłego zespołu wokalnego świata: Wojciech Mann, Czesław Mozil, Tomasz Borkowski, Antoni Królikowski, Łukasz Nowicki, Jarosław Boberek i mistrz olimpijski Tomasz Majewski, wspierani przez Krzysztofa Kowalewskiego i Sonię Bohosiewicz. Przed seansem w KFC wszyscy zjedli dobre, drugie śniadanie.
   Na zajęciach z wychowawcą w dniu 17. 12. 2014 roku uczniowie przygotowali Spotkanie Opłatkowe. Wszyscy składali sobie życzenia, posmakowali wiele dobrych potraw z przygotowanego przez uczniów stołu, wysłuchali polskich kolęd. W dniu 19. 12. 2013 roku w szkole zgodnie z tradycją uczniowie obejrzeli Jasełka i rozpoczęli przerwę świąteczną.


Klasa V

galeria...

 

 


Szkolny konkurs na „List do Św. Mikołaja” rozstrzygnięty!


   Nie ma na świecie innego świętego, który byłby tak bardzo znany i kochany. Każdy z nas pisał do niego listy. Wspominamy go 6 grudnia. Tak, to św. Mikołaj! Słynął on z dobroci i cudów. Dziś, uczy nas jak dawać dobro innym, gdyż „więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”. I tego właśnie dowiedliście w swoich listach.
  Do szkolnego konkursu na „List do Św. Mikołaja” zgłoszono 24 prace. Kryteria, jakimi kierowało się jury były następujące: poprawność stylistyczna i językowa, spełnienie wymogów formalnych listu, najpiękniejsze prośby i życzenia, walory estetyczne pracy. W kilku listach przeczytaliśmy o trudnych warunkach materialnych. Wiele dzieci okazało empatię i nie prosiło o prezenty dla siebie, lecz dla innych! Wielu uczniów wykazało się talentem i ciekawymi pomysłami. Niektóre listy wzruszały, a inne rozśmieszały! Wszystkie listy można przeczytać i obejrzeć na szkolnej gazetce, zaś obok nazwisk laureatów znajdziecie cytaty z ich listów.
   Jury w składzie: Pani Eliza Stanek, Pani Joanna Bartoszcze – Wójcik, Pani Izabela Rosińska nagrodziło listy następujących autorów:

Róża Frączek – kl. II: „Przynieś mi pod choinkę pieska yorka i telefon dotykowy i jeszcze malutką siostrzyczkę.”
Wiktoria Obel – kl. II: „Chciałabym Cię bardzo prosić o prezent dla mojego młodszego brata, który nie umie jeszcze pisać, a bardzo chciałby dostać kolejkę.”
Patrycja Żuchnik – kl. V: „Druga rzecz to aparat fotograficzny, ponieważ poprzedni mi się zgubił. Trzecia rzecz to pluszowy misio, do którego mogłabym się przytulić.”
Patryk Mastalerz – kl. VI: „Kochany Mikołaju, proszę Cię o zdrowie dla dzieci, które są ciężko chore i leżą w szpitalach. Proszę Cię spraw, aby wyzdrowiały i już nigdy nie chorowały, a na ich twarzach gościł uśmiech.”

   Nagrody ufundowane przez ks. Krzysztofa Wójcika i Panią Izabelę Rosińską zostaną wręczone na apelu szkolnym podsumowującym I półrocze.


Organizatorzy:
Ks. Krzysztof Wójcik
Izabela Rosińska

galeria...
 

 

 


KONKURS SZKOLNEGO KOŁA PCK
NA ULOTKĘ PROMUJĄCĄ
„ZDROWY STYL ŻYCIA”   W listopadzie 2014r. w ramach polsko-szwajcarskiego projektu „Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej”, Szkolne Koło PCK zorganizowało konkurs na ulotkę promującą „Zdrowy styl życia”. Głównym celem konkursu było: kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw i zachowań prozdrowotnych oraz propagowanie zdrowego stylu życia- bez nałogów. Konkurs cieszył się dużą popularnością w szczególności wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Jury wyłoniło zwycięzców konkursu:


I MIEJSCE
Róża Frączek – klasa II Szkoła Podstawowa
Krystian Stanek- klasa I Szkoła Podstawowa
II MIEJSCE
Monika Kułak- klasa III A Gimnazjum
Kacper Wnuk- klasa I Szkoła Podstawowa
III MIEJSCE
Bartek Stróżak- klasa I Szkoła Podstawowa
Monika Anasiewicz- klasa V Szkoła Podstawowa
WYRÓŻNIENIE
Aleksandra Raś- klasa II Szkoła Podstawowa
Julia Raś- klasa II Szkoła Podstawowa
Wiktoria Więckowska- klasa I Szkoła Podstawowa

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom GRATULUJEMY.

Szkolne Koło PCK


galeria...
 

 


Pasowanie na ucznia   27 października 2014 roku w naszej szkole w obecności licznie przybyłych gości burmistrza Bełżyc pana Ryszarda Góry, zastępcy burmistrza pana Marcina Olszaka, pani dyrektor Cecylii Król, nauczycieli, rodziców oraz uczniów odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.
   Uroczystego pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor szkoły pani Cecylia Król
   Uczniowie pod kierunkiem wychowawcy przygotowali część artystyczną, za wykonanie której zostali nagrodzeni brawami.

Wychowawca
Jośko Joanna


galeria...
 

 


"ZWYCIĘŻA TEN, KTO W ZWYCIĘSTWO WIERZY”


   Dnia 14. listopada 2014 r. odbył się uroczysty apel z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie z klasy IV, V i VI pod kierunkiem pani Małgorzaty Goleman przygotowali ,,żywą lekcję historii”, na którą złożyły się prezentacje utworów o tematyce patriotycznej, rozmowa uczniów, którzy wcielili się w rolę Piłsudskiego i jego przyjaciół: gen. Lucjana Żeligowskiego, Wieniawę Długoszewskiego i Hrynkiewicza oraz scena z wiedźmami uosabiającymi trzech zaborców: Rosję, Prusy i Austrię. Wydarzeniom towarzyszyła muzyka Szopena, pieśni patriotyczne i utwór ,,Ojczyzna” w wykonaniu Marka Grechuty.
   Na zakończenie uczennica klasy VI wypowiedziała bardzo ważne słowa: ,,Obowiązkiem przyszłych pokoleń jest pamięć o tych, co polegli, abyśmy byli wolni. Im należy się nasza wdzięczność i cześć”.
    Społeczność szkolna miała możliwość powrotu do wydarzeń z historii Polski.

Małgorzata Goleman

galeria...
 

 


                WYCIECZKA DO TVP LUBLIN


   Dnia 2. października 2014 roku odbyła się wycieczka do Ośrodka Telewizji Polskiej w Lublinie, zorganizowana przez p. Małgorzatę Goleman.
Opiekę nad grupą sprawowały: p. Danuta Żółtowska, p. Joanna Bartoszcze – Wójcik.
    Uczniowie klas IV - VI mieli możliwość zobaczyć telewizję ,,od kuchni”. Zwiedzili studia i reżyserki telewizyjne. Zobaczyli przygotowane do pracy studio, w którym nagrywa się, znany z anteny programu 2 TVP, teleturniej 1 z 10. Byli w studio Panoramy Lubelskiej i programu interwencyjnego Zdarzenia, emitowanych codziennie na antenie TVP Lublin.
    Uczniowie mieli także możliwość poznać ,,telewizyjne triki”: blue-box i teleprompter , które znajdują zastosowanie podczas codziennego nagrywania prognozy pogody.
    Mogli również zobaczyć sprzęt używany w pracy telewizyjnej obecnie i w niedalekiej przeszłości. Niektórzy z uczestników mogli wcielić się w rolę dziennikarza i przeprowadzić wywiad.
    Po zwiedzeniu Ośrodka Telewizji Polskiej w Lublinie uczniowie udali się na cmentarz przy ul. Lipowej, gdzie mogli zobaczyć zabytkowe pomniki.
    Wycieczka do Lublina dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

galeria...
 

 


                Dzień Życzliwości


   21 listopada obchodzony był w naszej szkole Dzień Życzliwości. Kilka dni wcześniej wolontariuszki z Akademii Wolontariatu „Dobre Anioły” zorganizowały Pocztę Życzliwości, za jej pośrednictwem każdy uczeń mógł przeprosić, podziękować lub pozdrowić kolegów czy nauczycieli. Poczta została dostarczona adresatom w Dniu Życzliwości. O idei święta przypominały także szkolne gazetki i dekoracje a uwieńczeniem był Plebiscyt Życzliwości.
    Najżyczliwsi uczniowie w klasach I – III szkoły podstawowej:
klasa I – Jowita Król
klasa II – Kamila Bogusz
klasa III – Julia Asyngier

Najżyczliwszą klasą w kategorii IV – VI została w tym roku szkolnym klasa IV

Akademia Wolontariatu

galeria...
 

 


Spektakle profilaktyczne
„Bajkowy przekładaniec”
„Na zakręcie”


   W ramach realizacji szkolnej kampanii profilaktycznej pt. „Razem przeciw nałogom, agresji i przemocy w naszej szkole” dla uczniów oddziału przedszkolnego i szkoły podstawowej 18 listopada wystąpił teatr Moralitet.
     Spektakl pt. „Bajkowy przekładaniec” adresowany był dla najmłodszych członków naszej społeczności – dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – III. Piękne dekoracje, zabawne dialogi i interakcja aktorów z publicznością obudziły w dzieciach duże zainteresowanie spektaklem a przesłanie oparte na uniwersalnych wartościach jak uczciwość, dobro i szacunek dla innych ludzi stanowiło ważne uzupełnienie szkolnej profilaktyki agresji.
     Wzruszający i dający impuls do przemyślenia własnego zachowania spektakl „Na zakręcie” obejrzeli uczniowie klas IV – VI.

pedagog 

galeria...
 

 

 

Szkolny konkurs literacko – plastyczny
„List do Świętego Mikołaja”
dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

regulamin
 

 


EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 2014/2015


   W roku szkolnym 2014/2015uczniowie klasy VI przystąpili do egzaminu na Kartę Rowerową. Zgłębili wiedzę o zasadach ruchu drogowego, prawach i obowiązkach rowerzysty, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskie oraz obsługi technicznej roweru.W dniu 03. 10. 2014 roku odbył się egzamin teoretyczny, a następnie praktyczny 07.10. 2014 roku. Do egzaminu za zgodą rodziców przystąpiło 17 uczniów klasy VI. W przygotowaniu egzaminu na Kartę Rowerową pomagał nauczyciel wychowania fizycznego pan Michał Winiarski.Zorganizowany został plac manewrowy, na którym wyznaczono trasę przejazdu na rowerze, rozstawiono znaki drogowe oraz powołano grupę pieszych złożoną z uczniów klas 3.Przed egzaminem zdającywysłuchali wskazówek nauczyciela na temat obsługi technicznej roweru i zasad poruszania się na placu manewrowym. Komisja egzaminacyjna obserwowała i oceniała umiejętności praktyczne dzieci. Wszyscy uczniowie zdali egzamin na Kartę Rowerową.

Opracowanie: nauczyciel zajęć technicznych
Joanna Bartoszcze-Wójcik 

galeria...

 

 


Dzień Uśmiechu


   Tradycją już w naszej szkole stały się obchody Światowego Dnia Uśmiechu pod kierunkiem pani pedagog. W tym roku świętowaliśmy jak na całym świecie w piątek 03 października. Jak zwykle była wyczekiwana przez uczniów muzyka i taniec a także cukierki i dekoracje oraz ułaskawienie głów uczniowskich skazanych na kartkówki lub odpytywanie przez nauczycieli. W tym roku pojawił się ponadto nowy element w postaci konkursu na Najpiękniejszy uśmiech 2014. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, 42 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum uśmiechało się do obiektywu urzekając radością. Jury w składzie v-ce Dyrektor Marzena Wojnicka oraz nauczyciele Marcin Stec, Małgorzata Bęczyńska, Magdalena Wójtowicz i Beata Żywicka wyróżnili 38 uczniów a także wyłonili zwycięzców. Najpiękniejsze Uśmiechy 2014 w szkole podstawowej należą do Wojciecha Łyjaka, klasa III, Bartłomieja Stróżaka, klasa I oraz Jakuba Króla, klasa II, zaś w gimnazjum ten zaszczytny tytuł przypadł Aleksandrze Pieklak, klasa IIIb. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pogody ducha i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie zarażania uśmiechem, zaś zainteresowanych szczegółami konkursu odsyłamy do zakładki pedagog szkolny, gdzie znajduje się sprawozdanie z przedsięwzięcia oraz wszystkie konkursowe zdjęcia.

Akademia Wolontariatu 

galeria...

 

 


Laureaci szkolnego konkursu na „Najpiękniejszy różaniec”


   Szkolny konkurs pod hasłem „Najpiękniejszy różaniec” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Pomysłodawczynią konkursu była katechetka Pani Izabela Rosińska. Uczniowie (oraz ich rodzice:) wykazali się ogromną pomysłowością. Różańce wykonane były między innymi z kasztanów, muszelek, żołędzi, orzechów, owoców dzikiej róży, makaronu, szyszek, grochu, cukierków, koralików, pestek owoców, filcu i wielu innych materiałów. Wśród 50 prac niełatwo było wyłonić ten najpiękniejszy różaniec.
   Jury w składzie: Wicedyrektor szkoły – Pani Marzena Wojnicka, nauczyciel plastyki – Pani Joanna Bartoszcze – Wójcik, katechetka – Pani Izabela Rosińska oraz przedstawiciele uczniów oddawali swe głosy na najpiękniejsze różańce. Kryteria, jakimi się kierowano to: innowacyjność wykorzystanych materiałów, pomysłowość, wkład pracy, estetyka wykonania.
   Jury postanowiło przydzielić nagrody równorzędne dla następujących uczniów:
Klasy I- III:
Jakub Król, kl. I – różaniec z muszelek
Michał Sieńko, kl. I – różaniec z orzechów
Paweł Pyda, kl. I – różaniec z cukierków
Julia Raś, kl. II – różaniec z grochu

Klasy IV – VI:
Emilia Rumińska, kl. V – różaniec z plastikowych nakrętek
Monika Anasiewicz, kl. V – różaniec z orzechów
Julia Król kl. V – różaniec z drewnianych koralików
Monika Kowalewska, kl. V – różaniec z kasztanów

   Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, zaś laureaci nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone na apelu podsumowującym I półrocze. Gratulujemy!!!

galeria...

 

 


Lekcja koleżeńska dla katechetów 


   8 października 2014 r. w naszej szkole odbyła się lekcja koleżeńska dla katechetów dekanatu bełżyckiego. Wśród zaproszonych gości byli obecni: ks. Prałat dr Ryszard Lis - dyrektor Wydziału do Spraw Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitarnej w Lublinie, ks. Janusz Zań - Proboszcz parafii Nawrócenia Św. Pawła w Bełżycach, wizytatorzy katechezy dekanatu bełżyckiego, księża, siostry zakonne i nauczyciele katecheci – łącznie 45 osób. Lekcji przyglądały się również: Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Pani Cecylia Król oraz wychowawczyni kl. VI Pani Irena Bartuzi.
   Katechezę w klasie VI przeprowadziła katechetka Pani Izabela Rosińska. Temat katechezy brzmiał: „Sakramenty źródłem życia Kościoła”. Głównym celem lekcji było ukazanie, że Bóg jest Źródłem miłości oraz kształtowanie postawy otwartości na łaskę Bożą płynącą z sakramentów świętych. Katecheza, prowadzona z użyciem wielu środków dydaktycznych byłą okazją do wymiany doświadczeń i poszukiwania nowych, atrakcyjnych form pracy z uczniami.
   Na zakończenie odbyło się spotkanie dla zaproszonych gości, na którym dokonano oceny katechezy. Ksiądz Prałat dr Ryszard Lis podziękował Pani Izabeli Rosińskiej za „podzielenie się wiedzą i umiejętnościami z nauczycielami religii innych szkół naszej Archidiecezji”.

galeria...

 

 


ZWIEDZAMY BEŁŻYCE 


   16 września 2014r. uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią p. Mariolą Szczepańską oraz praktykantką p. Pauliną Asyngier odbyli wycieczkę do ważnych i historycznych miejsc naszego miasta. Zwiedzanie rozpoczęli od wizyty w prywatnym muzeum historii Bełżyc. Pan Józef Kotłowski opowiedział nam o wydarzeniach, które miały wpływ na losy i wygląd miasta. Niektóre eksponaty wzbudziły nasze szczególnie zainteresowanie, mogliśmy je dokładnie obejrzeć, dotknąć a nawet przymierzyć. Kolejnym etapem wycieczki był Urząd Miasta w Bełżycach, w którym otrzymaliśmy pamiątkowe foldery. W historii naszego miasta ważną rolę odegrała II wojna światowa. Podczas wycieczki podążaliśmy szlakiem, który wyznaczały: Pomnik Ofiar Getta, Pomnik Matki Boskiej Partyzanckiej, Pomnik Niepodległości. Podziwialiśmy także Zdrój Króla Jagiełły oraz Kopiec Kościuszki. Wiele radości dostarczył nam pobyt w parku i czas spędzony na placu zabaw. Dzięki wycieczce lepiej poznaliśmy Bełżyce oraz miejsca związane z jego historią.

galeria...

 

 


 Konkurs „Najpiękniejszy różaniec”

dla uczniów szkoły podstawowej


  

regulamin...

 

 


 Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015


  

galeria...

 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
1.09.2014 r.

1. Punkt Przedszkolny, ul. Szkolna 4 - godz. 8:00- zajęcia (obie grupy).


2. Oddział Przedszkolny ( 2 grupy), kl. I-III Szkoły Podstawowej- godz. 10:30- budynek Zespołu Szkół ul. T. Kościuszki 148.


3. Kl. IV-VI Szkoły Podstawowej - godz. 9:00, budynek Zespołu Szkół nr 2, ul. T. Kościuszki 148.

 

 

Archiwum aktualności 2013/14

 

Archiwum aktualności 2012/13

 

Archiwum aktualności 2011/12

 

Archiwum aktualności 2010/11

 

Archiwum aktualności 2009/10

Archiwum aktualności 2008/09

Archiwum aktualności 2007/08

 
 

© Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach