Szkoła podstawowa Gimnazjum Kontakt
 
 
Aktualności
Uczniowie
Samorząd Uczniowski
Osiągnięcia
Ogłoszenia
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Galeria
Nasze miasto
Linki

Zapraszamy na "Biegi Kościuszkowskie"

więcej informacji...

Zobacz strony

MEN
Lubelskie Kuratorium Oświaty
OKE Kraków
WODN Lublin
CKE

www.eduseek.pl
gimnazjum.pl

Popieramy akcje:

 

Szukaj w Google

 www

Aktualności

 r.

 

 

Żegnaj szkoło!!!  Witajcie wakacje!!!  Uff... Wreszcie !!!

   W dniu 25 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2009/2010. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i wysłuchania hymnu państwowego. Po otwarciu uroczystości rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy VI. W obecności rodziców, nauczycieli oraz uczniów pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. Wręczone zostały również nagrody i świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom szkoły. Przed wszystkimi uczniami zasłużone wakacje.
 

Wszystkim uczniom życzymy udanego i słonecznego wypoczynku!!!

galeria...

 

 

 

II etap realizacji projektu edukacyjnego „ Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia Drogą do Wiedzy”

   Dziecko przychodzi do szkoły z ogromnym bagażem umiejętności, doświadczeń i własnym stylem uczenia się – swoją bogatą historią życia.
Jakość pierwszych edukacyjnych doświadczeń ma duże znaczenie dla dalszej kariery szkolnej i życiowej dziecka. Jest to główna idea przewodnia Projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Bazą teoretyczną jest teoria inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Głównym celem Projektu jest wdrażanie elastycznego modelu edukacji dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Istotą Projektu jest wielokierunkowe wspieranie rozwoju uczniów nakierowane na rozwój kompetencji kluczowych.
Od 1 lutego 2010 roku rozpoczęła się realizacja II etapu Projektu w klasie pierwszej w wymiarze 50 godzin. Poprzedziła go diagnoza wstępna profilu inteligencji dzieci sporządzona we współpracy nauczyciela i rodziców. Na jej podstawie zaplanowano konkretne formy działalności każdego ucznia w oparciu o autorski program p. Anny Szczepańskiej „ Podróże po Polsce”. W pracy z dziećmi wykorzystane były środki dydaktyczne z Dziecięcych Ośrodków Zainteresowań.
II etap Projektu zakończył się 14 czerwca 2010 roku pokazem efektów pracy uczniów. Uczestniczyli w nim rodzice, którzy otrzymali diagnozę końcową profilu inteligencji swoich dzieci. Natomiast uczniowie otrzymali na własność myszkę - palcynkę. Była to forma podziękowania za wytrwałą i twórczą pracę.

galeria...

 

 

 

  Wykaz podręczników na rok szkolny 2010/2011

Szkoła Podstawowa:

  Oddział przedszkolny   

      KLASA I           KLASA II           KLASA III

      KLASA IV          KLASA V           KLASA VI

 

 

 

 

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 2009/2010

   Uczniowie klasy V Szkoły podstawowej im. Królowej Jadwigi w Bełżycach przystąpili do egzaminu na Kartę Rowerową.
W ramach wychowania komunikacyjnego realizowanego na zajęciach techniki uczniowie zgłębiali wiedzę o zasadach ruchu drogowego, prawach i obowiązkach rowerzysty. Nauczyciel mgr Joanna Bartoszcze-Wójcik realizował zajęcia w oparciu o ogólnopolski programu edukacyjny „Bezpieczna szkoła z PZU”, który zawiera ABC zasad ruchu drogowego, ABC rowerzysty, przepisy ruchu drogowego, pomoc przedlekarską, kilkanaście interaktywnych gier edukacyjnych, zagadki i krzyżówki i pytania dla rowerzysty. Z wniosku do PZU o dofinansowanie Szkoły zostały zakupione plansze edukacyjne i rower.
  W dniu 14 maja 2010 roku uczniowie przystąpili do egzaminu teoretycznego, a następnie praktycznego, który odbył się 01 czerwca 20010 roku. Do egzaminu za zgodą rodziców przystąpiło 24 uczniów klasy V.
  W przygotowaniu Karty Rowerowej pomogli policjanci naszego komisariatu: dzielnicowy sierżant sztabowy Marcin Poleszak, młodszy aspirant Mariusz Pizoń, sierżant sztabowy Mariusz Matyga.
  Przed egzaminem uczniowie wysłuchali wskazówek policjanta na temat obsługi technicznej roweru i zasad poruszania się na placu manewrowym. Komisja egzaminacyjna obserwowała i oceniała umiejętności praktyczne dzieci.
  Wszyscy uczniowie zdali egzamin na Kartę Rowerową. Brawo!!!

  W dniu 15 czerwca uczniowie Gimnazjum im. Królowej Jadwigi przygotowani przez nauczyciela panią mgr Agnieszkę Fedorowicz przystąpią do egzaminu na Kartę Motorowerową.

Opracowała
Joanna Bartoszcze-Wójcik

galeria...

 

 

 

Projekt Edukacyjny UNICEF
„Baw się i bądź bezpieczny” 

   W maju Szkoła Podstawowa dołączyła do społeczności światowej w zakresie realizacji Projektu Edukacyjnego UNICEF. W każdej z klas odbyły się zajęcia pod hasłem „Baw się i bądź bezpieczny” przeprowadzone przez wolontariuszy Szkolnej Akademii Wolontariatu z Gimnazjum oraz klasy VI b Szkoły Podstawowej pod kierunkiem pedagoga. Podczas lekcji wykorzystane zostały oryginalne materiały edukacyjne UNICEF, w tym prezentacja multimedialna, podręcznik, plakaty oraz gry edukacyjne mówiące o bezpieczeństwie w domu, na ulicy i nad wodą. Wolontariuszy należy pochwalić za udany debiut w roli nauczycieli, natomiast małych słuchaczy za zaangażowanie w dyskusję, zadania i zagadki podczas zajęć. Pozostaje mieć nadzieję, że zrealizowany projekt przyczyni się do realnego wzrostu bezpieczeństwa dzieci podczas zbliżających się wakacji.

pedagog


galeria...

 

 

 

 

   W dniu 18 maja 2010 roku klasy Via i VIb wyjechały na wycieczkę do Zamościa i Roztoczańskiego parku Narodowego. W programie wycieczki był:
Zamość: zoo, Stare Miasto, wystawa plenerowa w Arsenale;
Zwierzyniec: Kościół na wyspie, muzeum RPN, Bukowa Góra, wieś Sochy, Stawy Echo- ostoja konika polskiego.
  Ostatnim punktem programu było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Pobyt możemy zaliczyć do udanych, dzięki słonecznej pogodzie.

Opiekunowie:
p. B. Pałka
p. M. Król
p. A. Kostyra

galeria...

 

 

 

„Ja też potrafię pisać baśnie”.

   Dnia 21 maja 2010 roku w naszej szkole odbył się konkurs polonistyczny na temat „Ja też potrafię pisać baśnie”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klasy IV szkoły podstawowej.
Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie wątków baśniowych w twórczej pracy dziecka, doskonalenie umiejętności pisarskiej oraz rysunkowe konkretyzacje baśni.
  Zadaniem uczniów było samodzielne napisanie baśni i wydania jej w formie książkowej.
  Prace prezentowane była przez dwa tygodnie w bibliotece szkolnej, gdzie każdy uczeń szkoły podstawowej mógł zapoznać się z konkursowymi książkami i oddać głos na swój typ.
  Komisja, oceniająca prace twórcze uczniów, wzięła przede wszystkim pod uwagę głosy uczniów, a także ciekawe i oryginalne pomysły, treść, elementy baśniowe, kompozycję pracy, szatę graficzną. W jury zasiadły panie: Joanna Bartoszcze-Wójcik - nauczyciel plastyki, bibliotekarz, Małgorzata Bęczyńska- nauczyciel bibliotekarz oraz pani Eliza Stanek - nauczyciel języka polskiego.
Oto laureaci konkursu:
miejsce I  - uczeń Adrian Kowalewski,
miejsce II - uczeń Sebastian Szymczyk,
miejsce III - uczennica Karolina Siczek,
wyróżnienia: uczeń Damian Baliński, uczennica Aleksandra Rychlik.

Mamy nadzieję, że spośród autorów książek wyrośnie w przyszłości pisarz, dziennikarz lub malarz, a ta mała baśń okaże się poważnym debiutem literackim. Gratulujemy !!!

galeria...

 

 

 

Z wizytą u strażaków

21 maja 2010 r. uczniowie klasy I wybrali się na wycieczkę do straży pożarnej w Bełżycach. Na miejscu zwiedzili izbę tradycji, w której znajduje się dawny sprzęt pożarniczy, mundury, zdjęcia, kroniki i wiele cennych pamiątek. W punkcie dowodzenia zapoznali się z pracą jednostki, systemem powiadamiania o różnych zagrożeniach, numerami telefonów alarmowych oraz sposobami zachowania się w trudnych sytuacjach. W garażach oglądali samochody strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów oraz urządzenia wykorzystywane np. przy powodziach lub wypadkach drogowych. Strażacy zaprezentowali swoją sprawność fizyczną przy próbnym ogłoszeniu alarmu. Najwięcej emocji wzbudziła jednak przejażdżka podnośnikiem, która zakończyła odwiedziny w straży.

galeria...

 

 

 


   Miło nam ogłosić, że cztery uczennice klas młodszych zostały wyróżnione w Integracyjnym Konkursie Plastycznym pt. Przygody Małej Syrenki organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie.
Wyróżnienie zdobyła uczennica:
Joanna Zając klasa I
Anna Siczek klasa II
Justyna Orzeł klasa II
Patrycja Dziadosz klasa III

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

galeria...

 

 

 

Konstytucja 3 maja


   Uchwalona w 1791 roku jako druga na świecie i pierwsza w Europie wprowadziła zasadnicze zmiany ustrojowo – polityczne. Odczytany projekt izba poselska uchwaliła wśród żywiołowej manifestacji, po czym nie oglądając się na pojedyncze protesty, zaprzysiężono akt. Pozbawiła ona szlachtę wyłącznego prawa zwierzchnictwa nad poddanymi. Znosiła elekcyjność tronu i liberum veto. Konstytucja 3 maja była dziełem myśli polskiej, odpowiadającym potrzebom i możliwościom chwili. Polacy znaleźli sami siły dla przezwyciężenia rozkładu państwa i zdobyli się na wytyczenie drogi, która spotkała się z uznaniem całej postępowej Europy.

 

Dzień Flagi  2 maja

Obok święta Niepodległości i Konstytucji 3 maja jest jeszcze jedno, choć mało popularne, polskie święto – Dzień Flagi Narodowej – przypadające na 2 maja. Aktualny wygląd flagi został ustalony w 1980 r. Barwy obowiązujące to biały i czerwony ułożone w dwóch poziomach, równoległych o tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego a dolny -  czerwonego. Obowiązująca flaga jest prostokątem o proporcjach 5:8. Dopuszcza się także wieszanie flagi w formie pionowej wstęgi.

Okolicznościowy apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowali uczniowie klasy IV z wychowawcą Panią Anną Ziemińską i zespołem wokalnym pod kierunkiem Pani Beaty Żywickiej. 

galeria...

 

 

 

Ziemia nie należy do człowieka - to człowiek należy do Ziemi.
Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi.

Wódz Seattle 1854

   ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI   Nasza planeta potrafi zachwycić swoim pięknem. Jednak dopóki wszyscy nie uświadomimy sobie, jak w bardzo dużym stopniu działalność człowieka narusza równowagę w przyrodzie i nie zaczniemy dbać o to, by pomóc środowisku, może zdarzyć się tak, że następne pokolenia nie będą już mogły cieszyć się tym pięknem…
   Aby temu zapobiec w naszej szkole realizowane są różnorodne programy ekologiczne oraz obchodzony jest uroczyście Światowy Dzień Ziemi.
W tym roku z tej okazji akademię przygotowała klasa II i klasa VI.
   Uczniowie przybliżyli historię obchodów Światowego Dnia Ziemi oraz wierszem
i piosenką ukazywali jej piękno i potrzebę dbałości o środowisko naturalne.
   Klasa II przygotowała inscenizację pod tytułem „W lesie”. Na zakończenie uczennice klasy VI przedstawiły ekologiczną modę, zachęcając tym samym innych do wykorzystywania odpadów w codziennym życiu.
   Obchody Światowego Dnia Ziemi zakończone były przesłaniem:

 Los naszej planety w naszych rękach!

Opracowała Joanna Jośko

galeria...

 

 

 

Sprawdzian klas szóstych

 

   Dnia 8 kwietnia po raz kolejny uczniowie klas szóstych sprawdzili swoja wiedzę i umiejętności. Chyba po raz pierwszy test nie miał swojego tytułu, jednak łatwo się przekonać, ze większość zadań związana była ze sportem.
   W naszej szkole do sprawdzianu przystąpiło 30 uczniów. Zdania na temat trudności tego testu były, jak zwykle, podzielone. Życzymy jak najlepszych wyników, które Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie ogłosi w czerwcu.

 

galeria...

 

 

 

 Walentynki

 

   W dniu 12 lutego 2010r. odbyła się Akademia Walentynkowa. Udział brały dzieci uczęszczające na Zespół Wokalny prowadzony przez p. Beatę Żywicką. Scenariusz zawierał wiersze oraz piosenki, które dzieci śpiewały w zespole oraz indywidualnie. Nad całością czuwała p. Beata Żywicka.

 

galeria...

 

 

 

 Oswajanie zimy

   Wokół nas jest mnóstwo osób, które z utęsknieniem czekają na koniec mroźnej, pełnej śniegu, białej pory roku. Z pewnością wielu z nas niejednokrotnie narzekało, powtarzając słowa poetki: „Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!”. Jednak istnieją znakomite sposoby na uprzyjemnienie tego czasu, a nawet …pokochanie Pani Zimy.
  Oto jeden z nich, wypróbowany przez piątoklasistów oraz panie Izabelę Rosińską i Annę Zielińską. Aby przetestować, czy rzeczywiście zimę da się lubić, 10 lutego wyruszyli na kulig do Wierzchowisk. Eksperyment się powiódł! Leśne powietrze, magiczny, śnieżnobiały krajobraz oraz słońce usiłujące nieśmiało przemycić swe promienie między drzewami sprawiły, że wszystkim podróżnikom dopisywały humory, a uśmiech nie znikał z twarzy. Nikogo nie zdołał odstraszyć nawet mróz poszczypujący w nosy i palce u stóp. Przeciwnie – klasie V wciąż było mało zimy. Gdy zmęczone konie z ulgą dotarły na miejsce, niezmordowani wycieczkowicze pobiegli w kierunku kolejnej atrakcji. Ponad godzinę uprawiali jazdę w stylu byle jak na byle czym, byle w dół i do przodu. Pomocne okazały się zwyczajne deski imitujące snowboard, sanki nazwane bobslejem, plastikowe jabłuszka, listki, a także worki wypełnione słomą. Wkrótce skusił ich zapach ogniska, skwierczenie kiełbas oraz rozgrzewający kubek herbaty.
  Niewątpliwie w tę środę Pani Zima oczarowała sobą wszystkich bez wyjątku. Pokazała, że potrafi być urocza i radosna. Z uśmiechem wspominamy jej pogodne oblicze i już planujemy kolejny wyjazd.

Anna Zielińska

galeria...

 

 

 

 Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy

   Od pierwszych dni roku szkolnego 2009/2010 do połowy grudnia w klasie drugiej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Bełżycach realizowany był projekt edukacyjny „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”
  Projekt ten współfinansowała Unia Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżet państwa. Beneficjentem Projektu była Grupa Edukacyjna S. A., a Instytucją Pośredniczącą – Ministerstwo Edukacji Narodowej.
  Głównym celem projektu było wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów,
z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia.
  Wieloaspektowe wspieranie rozwoju ucznia odbywało się poprzez kształtowanie kompetencji kluczowych w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera.
  Wykorzystywanie w pracy z dzieckiem teorii Gardnera zapewniało uczniom doświadczenia edukacyjne i społeczne na miarę ich możliwości, zainteresowań, zdolności i potrzeb.
Praca z dziećmi prowadzona była podczas zajęć obowiązkowych oraz na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych.
  Realizacja zajęć dodatkowych odbywała się w oparciu o program własny, stworzony przeze nauczyciela na potrzeby Projektu.
  Na zakończenie zajęć uczniowie wykorzystując metodę projektu przygotowali w grupach prezentację zdobytych wiadomości i umiejętności w ramach programu autorskiego „Bełżyce moje miasto”.
  Uroczyste podsumowanie dziecięcych dokonań odbyło się przy licznie zgromadzonych rodzicach uczniów.

mgr Joanna Jośko

galeria...

 

 

 

 ,,Jestem czarodziejem czystego środowiska’’

   Uczniowie klas IV i V naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Jestem czarodziejem czystego środowiska’’ zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Bełżycach. Do konkursu zgłoszonych zostało 8 prace uczniów klasy IV i V. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się  5 lutego 2010 roku. W kategorii klas IV – VI zajął I MIEJSCE uczeń klasy V Paweł Wojtachnio, Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach, III MIEJSCE – uczennica klasy V Weronika Kopa, Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach, WYRÓŻNIENIA: Aleksandra Rychlik kl. IV, Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach    Natalia Popow kl. IV, Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach. Wszystkich uczniów do konkursu przygotowała nauczyciel plastyki mgr Joanna Bartoszcze-Wójcik.

galeria...

 

 

 

 Zabawa choinkowa


    Choć na dworze mróz i śnieg, 30 stycznia 2010 r zabawa choinkowa w naszej szkole była udana. Udekorowana sala od godz. 16:00 rozbrzmiewała muzyką. Były pląsy i kółeczka, korowody i „szaleństwa”, czyli zabawa na całego!
Nie obyło się bez poczęstunku, o który zatroszczyli się rodzice. Stoły w salach zastawione były pysznymi wypiekami i ulubionymi smakołykami. Całość dopełniły barwnie przebrani uczniowie. Bez obaw możemy powiedzieć : Ach, cóż to był za bal!

galeria...

 

 

 

Witaj, Święty Mikołaju!!! 


 Dziś, w naszej szkole od rana szeptano o… Św. Mikołaju. I zjawił się!!! Przywitano go gromkimi brawami, z wielkim zainteresowaniem wpatrując się w jego worek, w którym znajdowały się prezenty. Jednak otrzymanie prezentu okazało się nie takie proste! Św. Mikołaj dokładnie wypytał wszystkich (nauczycieli też!) o ich zachowanie w ciągu roku, aby przekonać się, czy zasłużyli na prezent. Dowiadywał się, czy uczniowie byli grzeczni, pracowici, posłuszni, czy odrabiali zadania domowe i odmawiali modlitwy. Niektórzy recytowali wierszyki lub śpiewali piosenki, a inni długo tłumaczyli się z niewłaściwego zachowania i musieli obiecać poprawę. W czasie przerwy Św. Mikołaj spacerował po szkolnych korytarzach, obdarowując słodyczami. Kiedy Święty podarował wszystkim prezenty, pożegnał się i odjechał, pozostawiając w szkole wspaniałą atmosferę zabawy i radości na cały dzień. Cóż, na szczęście, za rok znów nas odwiedzi!Organizatorzy spotkania ze Św. Mikołajem:
Samorząd Uczniowski
Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

galeria...

 

 

 

W dzień św. Andrzeja - pannom z wróżby nadzieja.

 

   Już od kilkuset lat, bo co najmniej od XVI wieku, w wigilię św. Andrzeja, 29 listopada, a czasem także i dnia następnego, któremu święty patronuje, wróżą sobie dziewczęta o miłości.
   W Polsce wieczór wróżb nosi nazwę andrzejek, jędrzejek lub jędrzejówek. Wróżb tych było niezmiernie dużo, bo pomysłowość panien, aby odsłonić rąbka tajemnicy i poznać imię ukochanego, jego zawód, uczucia, zamiary była niewyczerpana.
   Chłopcy nigdy nie byli dopuszczani do takich wróżb, nie byli nawet zapraszani ani wpuszczani na dziewczęce spotkania. Mieli natomiast swój własny dzień wróżb, zwany katarzynkami, bo odbywały się one w wigilię św. Katarzyny, 24 listopada. Katarzynki były bardzo podobne do andrzejek. Wróżb chłopięcych było jednak o wiele mniej i już w XIX wieku należały one do rzadkości.
   W naszej szkole andrzejki to przede wszystkim wesoła zabawa dziewcząt i chłopców połączoną z odprawianymi dla żartu wróżbami. W pokoju wróżb nie zabrakło lania wosku przez klucz, losowania imienia ukochanej i ukochanego, odgadywania przeznaczenia, zawodu. Czas zabawy umiliła również loteria fantowa.

mgr Joanna Jośko

 

 

 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

 

 26.XII obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Na całym świecie święto to datowane jest na 21.XI i obchodzone corocznie od 70 - tych lat XX wieku. U nas Dzień Życzliwości był okazją do nagrodzenia laureatów Plebiscytu na najbardziej życzliwego ucznia i najbardziej życzliwą klasę, prawienia sobie komplementów i wyrazów sympatii za pośrednictwem drzewka życzliwości oraz włączenia się we wspólne świętowanie przez włożenie na siebie czegoś zielonego. Do zabawy nikogo nie trzeba było namawiać – korytarze miejscami były „zielone” od życzliwych uczniów i nauczycieli, drzewko życzliwości oblegane na każdej przerwie a laureaci plebiscytu gorąco oklaskiwani przez społeczność szkolną. Podczas apelu, który był punktem kulminacyjnym dzisiejszego dnia dla publiczności wystąpił sam Piotr Rubik (w tej roli Patrycja Błaszczyk) z towarzyszeniem chóru ( klasa VI a i reprezentanci klasy VI b). Obchody Dnia Życzliwości przygotował Klub Młodego Pedagoga pod kierunkiem pani pedagog Jolanty Harasim-Król.
A oto lista zwycięzców w Plebiscycie na najbardziej życzliwego ucznia i najbardziej życzliwą klasę w kategorii nauczanie początkowe:
- klasa I – Joanna Zając,
- klasa II – Jowita Buczyńska,
- klasa III – Kamila Adamczyk,
Najbardziej życzliwa klasą w tej kategorii została klasa II.
Wyróżnieni w kategorii IV – VI:
- klasa IV – Małgorzata Graczkowska,
- klasa V – Weronika Kopa,
- klasa VI a – Przemysław Sieńko,
- klasa VI b – Edyta Adamczyk ,
Natomiast najbardziej życzliwą klasą w tej kategorii została klasa VI a.
Gratulujemy wyróżnionym i życzymy wszystkiego życzliwego na kolejny rok!

 

galeria...

 

 

 

11 LISTOPADA
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
                                           

   ,,Miejcie nadzieję!... Nie tę lichą, marną
Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,
Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno
Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.

Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową,
Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową
Nie da się zepchnąć ze swego stanowiska.

Miejcie odwagę... Nie tę tchnącą szałem,
która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem
Przeciwne losy stałością zwycięża.

Przestańmy własną pieścić się boleścią,
Przestańmy ciągłym lamentem się poić:
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią,
Mężom przystało w milczeniu się zbroić...

Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje
I przechowywać ideałów czystość;
Do nas należy dać im moc i zbroję,
By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość''

Adam Asnyk

 Uczniowie klasy III szkoły podstawowej uczcili 91 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości przedstawiając montaż słowno-muzyczny. Wśród wielu pięknych wierszy i pieśni patriotycznych dominowała zaduma, powaga i wielkie rozmyślanie nad losami naszej Ojczyzny.
Uroczystość ta została przygotowana przez mgr Marzenę Kruczyńską , którą wspierała wraz ze szkolnym chórem mgr Beata Żywicka.

mgr Marzena Kruczyńska
 

galeria...

 

 

 

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
                                           

   Bardzo ważnym momentem w życiu każdego małego człowieka jest ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Uroczystość ta w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach odbyła się w dniu 29 października 2009 r. W tak ważnym dla pierwszaków dniu do szkoły licznie przybyli rodzice, aby być świadkami niezwykłego wydarzenia w życiu swoich dzieci.

   Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni Pani Marioli Szczepańskiej przedstawili program słowno – muzyczny, w którym zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności, jakie ćwiczyli przez pierwsze miesiące pobytu w szkole. Pomimo ogromnej tremy, poradzili sobie świetnie: śpiewając piosenki, recytując wiersze- dali z siebie wszystko. 

   Po części artystycznej nastąpił najważniejszy dla pierwszaków moment: uroczyste ślubowanie i pasowanie. Kandydaci na uczniów z przejęciem i powagą powtarzali: "ŚLUBUJĘ" . Następnie dyrektor szkoły Pani Cecylia Król dokonała aktu pasowania. Na pamiątkę uczniowie otrzymali legitymację szkolną , książkę i dyplom.

   Po uroczystości ślubowania zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie odbyło się „ słodkie ’’ spotkanie w klasie, które zorganizowali rodzice.
W imieniu całej społeczności szkolnej życzymy, już pełnoprawnym jej członkom, samych sukcesów, dotrzymania przyrzeczeń i tego, aby szkoła była dla nich miejscem radosnego zdobywania wiedzy.
 

galeria...

 

 

 

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”
                                                 ks. J. Twardowski
 

   Pierwsze dni listopada są pełne zadumy, przemyśleń i refleksji nad przemijaniem. Odwiedzamy miejsca, gdzie spoczywają zmarli z naszych rodzin. W tych szczególnych dniach nie można zapomnieć o tych, którzy oddali swe życie za Ojczyznę. Stąd też, uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej, wspólnie z paniami uporządkowali teren wokół pomnika, który znajduje się przy szkole, pomodlili się w intencji zmarłych i zapalili znicze.

galeria...

 

 

 

,,Moja biblioteka’’

     Konkurs plastyczny ,,Moja biblioteka’’ zorganizowany został w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach. Tematem konkursu była biblioteka , miejsce do którego dziecko chętnie przychodzi po ulubioną lekturę, książkę czy czasopismo.
   W konkursie wzięli udział uczniowie klasy IV i V naszej szkoły. Na wystawie znalazły się najciekawsze prace plastyczne wykonane pod kierunkiem nauczyciela plastyki i bibliotekarza Joanny Bartoszcze-Wójcik.
   Autorzy prac: Klasa IV - Monika Kułak, Aleksandra Rychlik- dyplom i nagroda książkowa, Adrian Kozak, Wioletta Zawadzka, Karolina Siczek. Klasa V-Patrycja Zając- dyplom i nagroda książkowa, Agata Szmit-dyplom i nagroda książkowa ,Katarzyna Kobielarz, Paweł Wojtachnio- dyplom i nagroda książkowa, Anna Szarubka.

galeria...

 

 

 

Dzień Nauczyciela

     Dnia 14. X. 2009r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. Występ rozpoczęli uczniowie klasy V szkoły podstawowej. Część artystyczna, którą zaprezentowali, składała się z piosenek oraz wierszy będących formą życzeń skierowanych do nauczycieli i pracowników szkoły.    Na zakończenie uczniowie wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom szkoły.
     Następnie klasa II „a” gimnazjum w ciekawy sposób zaprezentowała swoje zdolności artystyczne przedstawiając przebieg godziny wychowawczej w krzywym zwierciadle. Przedstawienie zakończył występ naszych szkolnych „tancerzy”. Publiczność była zafascynowana występami i podziękowała wszystkim występującym gorącymi brawami.

galeria...

 

 

 

Witaj szkoło! 

   W dniu 1 września o godz. 10.00 powitaliśmy nowy rok szkolny 2009/2010. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Pani Dyrektor Cecylia Król przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Przypomniała także o przypadającej dziś 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Później głos zabrał mgr Jacek Tarczyński – nauczyciel historii. W swoim wystąpieniu mówił o tragicznych wydarzeniach i skutkach wybuchu II wojny światowej. Nawiązał także do historii naszej małej Ojczyzny, opowiadając zgromadzonym, jak wyglądał dzień 1 września przed siedemdziesięciu laty w Bełżycach. Następnie cała społeczność szkolna uczciła minutą ciszy poległych w czasie wojny.
   W kolejnym punkcie uroczystości Pani Dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli, zmiany w szkołach związane z nową reformą oświatową oraz poinformowała o zmianach organizacyjnych w naszej szkole.
Poinformowała zebranych o projektach edukacyjnych, jakie będą w tym roku szkolnym realizowane w naszej placówce. Będą to projekty finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ,, Pierwsze uczniowskie doświadczenia droga do wiedzy”, będzie realizowany w kl. I-III Szkoły Podstawowej. Projekt ,, Edukacja nasza szansą” realizowany będzie w Szkole Podstawowej i Gimnazjum, a jego celem jest podniesienie efektywności nauczania w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz kompetencji z języków obcych.
   Pani Dyrektor poinformowała o remontach, jakie zostały przeprowadzone w wakacje, m.in. wymieniona została nawierzchnia podłogowa na korytarzu.
  Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim powodzenia i sukcesów w nowym roku szkolnym.
   Po części oficjalnej wszyscy uczniowie pod opieką wychowawców udali się do swoich klas na pierwsze lekcje wychowawcze.

galeria...

 

 

Archiwum aktualności 2008/09

Archiwum aktualności 2007/08

 
 

© Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach